Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Bonnie Tyler slaví narozeniny a míří do Prahy: Co s legendární zpěvačkou udělal zub času

Bonnie Tyler slaví narozeniny a míří do Prahy: Co s legendární zpěvačkou udělal zub času
Zdroj: YouTube
+ Dalších 12 fotografií
narozeniny
Bonnie Tyler, legendární zpěvačka a ikona 70. a 80. let, slaví 69. narozeniny. Už v březnu se měla objevit na českých pódiích, plán jí ale překazila pandemie koronaviru, a tak v Praze a Příbrami vystoupí v prosinci. Přečtěte si, jak šel s majitelkou charakteristického chraplavého hlasu čas.

Bonnie Tyler se narodila 8. června ve Walesu ve Velké Británii jako Gaynor Hopkins. Žila ve velkém domě se svými rodiči, třemi sestrami a dvěma bratry. Právě sourozenci, jejichž největší zálibou byl poslech hudby, u ní vytvořili lásku k muzice - pouštěli jí tak velké interprety, jakými byli, Elvis Presley, Frank Sinatra či kapela The Beatles

Jak šel čas, Bonnie si čím dál víc uvědomovala, jak moc by se chtěla stát zpěvačkou. Střední škola ji nebavila, a tak z ní odešla. Aby se uživila, začala pracovat jako prodavačka v obchodu s potravinami. Psal se rok 1969, když se zúčastnila lokální pěvecké soutěže a umístila se jako druhá. Tento moment pro ni byl rozhodující, v tu chvíli už přesně věděla, kam chce směřovat.

V novinách Tyler, tehdy ještě Hopkins, narazila na inzerát, díky kterému se stala vokalistkou pro skupinu Bobby Wayne & the Dixies. Následně založila vlastní kapelu Imagination a poprvé si změnila jméno - tehdy zvolila pseudonym Sherene Davis.

Vzestup Bonnie Tyler

Skutečnou profesionální zpěvačkou a velkou hvězdou se Bonnie Tyler stala v polovině 70. let, kdy podepsala smlouvu s RCA Records. Už její první píseň pod touto společností Lost in France se stala obrovským hitem a obsazovala dokonce příčky hitparád. Manažer jí navíc pomohl vymyslet pseudonym, který používá dodnes.

V roce 1977 následovalo vydání prvního alba s názvem The World Starts Tonight a Bonnie už znali lidé nejen v Británii, ale i v Evropě a následně i v Americe. Dnes má Tyler na kontě více než 15 studiových desek a nespočet odehraných koncertů.

Bonnie Tyler v Česku

Už letos v březnu měla Bonnie Tyler vystoupit v Praze a v Příbrami. Vzhledem k pandemii koronaviru ale musela koncerty přesunout. Pražský koncert se tak uskuteční 2. prosince a příbramský 3. prosince. Pro zpěvačku nebylo lehké najít volné dny v roce, ve kterém jede celosvětové turné, české fanoušky ale nechtěla zklamat.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy