Karolína Danešová z Hejnic na Liberecku je skutečně dáreček. Když jsme o ní psali v říjnu, byla tato žákyně sedmé třídy na útěku se svým chlapcem Michalem Hessem a rodiče trnuli, že dvojice spolu nejen zřejmě spí a páchá trestnou činnost, ale může také myslet na nejhorší v případě, že si s láskou neví rady, či je-li Karolína těhotná. Rodiče dívky se krátce po útěku dovolali Hessovi a zkoušeli vyjednávat, ale mládenec mobil prostě vypnul a bylo po vyjednávání.

Chytili je v rámci celostátního policejního pátrání během pár desítek hodin od jeho vyhlášení, nezbedná dcerka dostala doma céres, na který o Vánocích zareagovala dalším útěkem, opět k Hessovi, který tentokrát trval jen pár dnů. To už došla trpělivost úřadům a předběžným opatřením poslaly mladou útěkářku do pasťáku v Liberci s tím, že je nezvladatelná, přesvědčivě lže a bez pomoci odborníků definitivně zvlčí.

Třiadvacátého ledna tohoto roku bylo povoleno po měsíci Karolíně na víkend navštívit rodiče, od kterých ji o dva dny později, v neděli pětadvacátého v noci, vezl strýc zpátky do diagnostického ústavu, ale než ji stihl příbuzný předat, tak zjistil, že už cestuje sám!

Policie, kterou po pár dnech snahy ji přivést svépomocí kontaktovala rodina, měla zakrátko jasno v tom, že Danešová si tento útěk pečlivě naplánovala, u čehož nechyběl starý dobrý Michal Hess, který coby leader tentokrát zjevně neponechal nic náhodě.

Zoufalá policie totiž dvojici napotřetí ne a ne dopadnout, a tak se nakonec po dvou měsících, v případě Danešové podruhé během půl roku (!), obrátila na veřejnost s tím, že se povedený páreček zřejmě operativně přesouvá a cestou sem tam páchá trestnou činnost, nejčastěji v podobě vloupání do rekreačních objektů, kde hledá jídlo a nocleh.

Danešová je štíhlá, 165 cm vysoká, nadšená amatérská satanistka (na krku ráda nosí satanskou hvězdu, často doplněnou o nefritový křížek na dalším řemínku), která lehce šilhá na pravé oko a umí zkušeně předstírat emoční výkyvy. Na útěku je bez mobilu a peněz, s sebou si vzala jen trochu jídla a deku. Doprovod jí dělá samozřejmě Hess, který je ovšem plnoletý a zákon je na něj zatím krátký, proto sám není nikdy v pátrání.

Informace vedoucí k nalezení Danešové přijme velmi ráda v kteroukoli hodinu linka 158, na které „mimo záznam“ zjevně rádi uslyší i cokoli k případnému výskytu Hesse. A my se těšíme, kdy zase budeme o perspektivních českých Bonnie a Clydovi psát, že jsou na útěku a nebezpečnější než minule.