Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Bombastický přestup: Souček je nejdražším hráčem české ligy, West Ham za něj dal přes půl miliardy

Bombastický přestup: Souček je nejdražším hráčem české ligy, West Ham za něj dal přes půl miliardy
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
rekord
Fotbalista Tomáš Souček (25) může slavit. Jeho hostování ve West Hamu se proměnilo v přestup, za který klub zaplatil neuvěřitelných 400 milionů korun. V součtu s částkou, kterou klub hrající v anglické Premier League zaplatil za hostování českého hráče, jde dohromady o více než půl miliardy korun. Pražská Slavia si tak může mnout ruce za nejlepší obchod své historie.

Přestup ještě nebyl oficiálně oznámen, na svém twitterovém účtu o tom ale informoval anglický klub a příspěvek převzal i předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík Jde tak už jen o pouhou formalitu.

Fotbalista Tomáš Souček odešel na hostování do West Hamu z pražské Slavie v lednu. Anglický klub za vypůjčení hráče zaplatil 113 milionů korun, ve smlouvě ale byla klauzule, že pokud se klub udrží v Premier League, hostování se změní v přestup. Za ten pak Slavia měla inkasovat dalších 400 milionů korun. A to se nyní stalo skutečností.

Přestože West Ham balancoval prakticky celou sezonu na hranici sestupového pásma, skvělá jarní forma ho zachránila. Svými excelentními výkony k tomu přispěl i právě Souček, který dal v posledních pěti zápasech tři góly. Českého hráče velebila jak britská média, tak trenér týmu David Moyes a přestup byl už nějaký čas očekávaný.

Klub se aktuálně nachází na šestnáctém místě tabulky a dvě kola před koncem má 6 bodů k dobru na osmnáctou Aston Villu. I kdyby oba duely West Ham prohrál, má pořád výrazně lepší skóre oproti Aston Ville.

Souček tak nejen pomohl vybojovat klubu záchranu v Premier League, ale vysloužil si i svůj životní přestup. A kdo ví, zda ho ještě nevylepší. Součkovy výkony v poslední době naznačují, že je na dobré cestě.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy