Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Bombastická carská svatba po 127 letech: Maminka ženicha připomínala macechu z Popelky

Carská svatba: Do Petrohradu se sjela ruská smetánka
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
rusko

Ruská smetánka si dala sraz v Petrohradě. Sjela se tam knížata a další vysoce postavení hosté na svatbu velkoknížete Georgije Michajloviče (40), následníka ruského carského trůnu.

Takovou podívanou ruský Petrohrad dlouho nezažil, nejméně od roku 1894, kdy se ženil tehdejší ruský car Mikuláš II. V pátek měl ve stejném městě svatbu velkokníže Georgij Michajlovič. Toto jméno vám nejspíš nic neřekne, není to ale nikdo menší než následník carského trůnu.

Velkolepá svatba

Rodinu Romanovců včetně dětí nechali vyvraždit bolševici po revoluci v roce 1917. Ti, kteří přežili, uprchli do zahraničí. Mezi nimi byl i Kirill Vladimirovič Ruský, Georgijevův děda. Georgij je tak potomek carů Alexandra II. nebo Kateřiny Veliké. Sám Georgij se narodil v Madridu, svatbu si však přál uspořádat v Rusku, ke kterému má pořád vztah. Svatba se konala v chrámu svatého Izáka a vedl ji metropolita Varsonofij. Jídlo měl na starosti Jevgenij Prigožin, šéfkuchař ruského prezidenta Vladimira Putina.

A kdo je šťastnou nevěstou? Nikdo jiný než Rebecca Bettarini (39), dcera italského diplomata, která minulý rok neváhala přestoupit na ortodoxní pravoslavnou víru a přijala jméno Victoria Romanovna. Svatební šaty pak byly v rukou itaských návrhářů, ovšem závoj a vlečka byly vyšité v Rusku. Svatební prsten byl rodinný, s rubínem a dvěma diamanty. Nechyběla ani diamantová tiára vytvořená Chaumetem, uvedl Daily Mail.

Nadšená ženichova matka

Na obřadu byla nepřehlédnutelná ženichova matka, velkokněžna Marie Vladimirovna Ruská. Ta se českým fanouškům možná zdá povědomá, podobá se totiž v něčem trochu Heleně Růžičkové a trochu maceše z pohádky Tři oříšky pro Popelku...

Georgij se nechal slyšet, že svatba je pro něj velký den a rád se vrací do míst, která jsou blízká jeho srdci. V rodině Romanovců však není vše tak růžové. O nástupnictví totiž soupeří dvě rodinné větve. Ta ženichova odvozuje svůj původ od cara Alexandra II., ta druhá pak zase od Mikuláše I., což byl Alexandrův předchůdce.

Na svatbu dorazili šlechtici z mnoha různých zemí a dvaceti královských dynastií. Mezi nimi nechyběli například buharský car Simeon, syn posledního egyptského krále Ahmad Fuad, španělská královna Sofie nebo zástupci dynastií z Belgie, Lichtenštejnska, Srbska či Černé Hory.Související články

Další články