Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Bomba na vánočním tržišti: Policisté evakuovali centrum v německém městě Postupimi!

Podezřelý předmět se nacházel v blízkosti vánočních trhů.
Německá policie dnes evakuovala část centra v braniborském městě Postupimi. Vše kvůli podezřelému nálezu na rohu ulic Brandenburger Strasse a Dortustrasse v blízkosti vánočních trhů. Ukázalo se, že se opravdu jedná o nástražnou výbušninu.

Evakuace se dotkla stovek lidí, nejdřív pouze na ulici, později museli i obyvatelé opustit své domy. Teprve když v přilehlých ulicích nebyli civilisté, pyrotechnici bombu zlikvidovali.

Podle policejního mluvčího Petera Meyritze měl balíček 40×50 cm a do místní lékárny na rohu ulic ho dovezl doručovatel. Ten si ale všiml podezřelých drátů a zavolal policii.

Dle informací z Twitteru opustili návštěvníci i nedaleké vánoční trhy, zatímco policie na místo volala posily. Není divu, že během těchto adventních chvil jsou bezpečnostní složky na nohou. Během třetího adventního týdne minulého roku proběhl teroristický útok v Berlíně, při kterém muslimský fanatik najel nákladním vozem do davu na vánočním trhu a zabil 12 lidí. Jednou z obětí byla i Češka.

Související články

Další články