Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Bolestný POTRAT tajné milenky Václava Havla: Jíťo, BER TO SPORTOVNĚ!

Zdroj: reprofoto z knihy, Facebook
+ Další 4 fotografie
Stačilo málo a Václav Havel (†75) se mohl stát otcem! O milostném životě exprezidenta vyplouvají na povrch čím dál pikantnější detaily. S milenkou Jitkou Vodňanskou (73) začal udržovat románek po návratu z vězení roku 1983. Po roce už byla těhotná!

Ačkoliv se o Jitce Vodňanské vědělo, že byla milenkou disidenta a exprezidenta Václava Havla, sama to do světa netroubila.

Až nyní, sedm let po Havlově smrti, se rozhodla ze své minulosti vyzpovídat v knize Voda, která hoří. Nevynechala ani nejbolestivější detail. S Havlem čekala miminko, které se však nikdy nenarodilo.

"Stalo se, co se stalo. Otěhotněla jsem. Trojúhelník byl rovnostranný. Nikam se nepřekuloval. Všichni jsme v tom byli ponořeni nastejno. Napsala jsem Olze dopis. Václava miluju, jsem s ním těhotná," zavzpomínala Jitka.

A jelikož exprezidentova tehdejší žena Olga Havlová (†62) byla proslulá svou laskavostí, ani v případě Vodňanské se nechovala jinak. „Nedoufala jsem v nějaké náhlé řešení. Ale věděla jsem, že je možné Olze psát s takovou otevřeností. Její reakce byla víc než překvapivá. Byla laskavá, milá. Nabídla nepředvídatelné řešení. Komuna. Ve třech,“ svěřila Vodňanská v knize.

Těhotenství ale skončilo žádostí o interrupci. A Havel to Vodňanské nevymlouval, i když z jeho slov bylo patrné, že by potomka chtěl. "Já skutečně nemám právo svou chuť mít syna Vašíčka (beztak by to byla jistě holka) nadřadit všemu ostatnímu, tj. reálnému zhodnocení situace," uzavřel disident sáhodlouhý dopis, který milence napsal.

Exprezident odmítl s Vodňanskou jít před potratovou komisil. Vymluvil se, že musí v ten den pracovat na Hrádečku. Ale aspoň se ji pokusil poněkud neobratně povzbudit. „Hlavu vzhůru! Nejsi ani první, ani poslední! Ber to sportovně!“ vzkázal jí.

Ani plynoucí roky nevyléčily bolest, kterou potrat Vodňanské přinesl. Vyčítá si ho dodnes. „Nevím, co bych udělala dnes. Vím, co jsem udělala tehdy a čeho nepřestanu doživotně litovat,“ přiznala. „Dala bych nevím co, kdyby to šlo vrátit. Někdy stačí zdánlivě malý, chybný úkrok a život se vykloubí do jiné zatáčky...“

Související články

Další články