Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Bolestné přiznání písničkáře Františka Nedvěda: Legenda české country má rakovinu

Zdroj: Showpix.cz
+ Další 2 fotografie
nemoc
František Nedvěd (73) fanouškům v neděli ráno oznámil velmi nepříjemnou zprávu. Česká legenda country hudby bojuje s rakovinou a dochází na chemoterapie. Nedvěd nemoc přiznal v ranním vysílání rádia Impuls.

Zpěvák František Nedvěd patří mezi největší country legendy v našich končinách. Zpívat přestal už před nějakým časem, nyní přiznal, že mu to krátce před začátkem pandemie koronaviru zakázali lékaři. Byla mu totiž diagnostikována rakovina. „Jakmile mi to objevili, tak se zakázalo zpívat. Beru to jako znamení, že když nemůžu zpívat já, tak nesmí nikdo,“ řekl.

Nemoc přiznal, protože chtěl, aby s ní byli jeho fanoušci obeznámeni. „Pustím to do světa, ať to všichni vědí. Jsem v léčení na chemoterapii, takže čekám, jestli se to spraví, anebo ne,“ řekl Nedvěd. Doufá, že i v jeho 73 letech se mu podaří rakovinu porazit.

Zákeřná nemoc mu neubrala na optimismu. „Náladu mám dobrou, ničemu nepodléhám, jenom se léčím. Věřím, že příští rok bude lepší než ten letošní,“ řekl zpěvák a kytarista s nadějí, která se mu odrážela v hlasu.

Vánoce

„28. prosince jdu do nemocnice na třetí terapii, takže budu muset být v klidu. Ale budu kolem sebe mít rodinu, milovaný děti, milovaný vnučky, manželku, takže si to prožiju podle svýho,“ poznamenal Nedvěd na adresu letošních svátků.

Na absolutním vrcholu stál František Nedvěd před téměř 25 lety. Tehdy spolu s bratrem Janem vyprodali Strahov. Koncert století, tak bývá někdy označováno jejich legendární vystoupení. Velký strahovský stadion do té doby dokázaly zaplnit svými fanoušky jen světové rockové hvězdy jako Rolling Stones či Pink Floyd. Českým písničkářům Janu a Františku Nedvědovým se to však také podařilo. Na jejich vystoupení 21. června roku 1996 přišlo přes 70 000 lidí, tedy třikrát více než třeba na světoznámou americkou kapelu Bon Jovi. Cesty obou bratrů se ale později ve zlém rozešly...

Související články

Další články