Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Manželka Juraje Jakubiska splnila zesnulému režisérovi poslední přání. Při vzpomínce na nej měla na krajíčku

+ Dalších 9 fotografií

Deana Jakubisková splnila svému zesnulému manželovi poslední přání. Vzala si na starost produkci pokračování pohádkového příběhu Perinbaba, který měl ve středu slavnostní premiéru. Jak přiznala v emotivním rozhovoru pro eXtra.cz, natáčení pro ni bylo velmi emočně náročné, ale cítila v sobě vnitřní potřebu snímek dokončit. 

Slovenská pohádka Perinbaba je nedílně spjata s fenomenálním režisérem Jurajem Jakubiskem, který se premiéry druhého dílu bohužel nedožil. Produkci si vzala na starost pozůstalá manželka Deana Jakubisková, která v emotivním rozhovoru pro eXtra.cz přiznala, že v sobě pociťovala vnitřní potřebu snímek dokončit a splnit tak zesnulému manželovi poslední přání.


"Vnímám to tak, že je to takový kruh, který se uzavírá. Vnímala jsem to jako povinnost dotáhnout tyhle věci do konce a jsem šťastná, že se mi to podařilo. Myslím si, že to je symbolické," říká s dojetím. Na první díl Perinbaby, tedy pohádky, která je pro slovenský národ něčím jako pro Čechy Tři oříšky pro popelku, stále vzpomíná. "U vzniku prvního dílu jsem nebyla, ale vzpomínám na to z důvodu, že jsme v tu dobu s Jurajkem budovali rodinu," vzpomíná.

Natáčení bylo pro Deanu velmi emočně náročné

Stát při vzniku druhého dílu magického příběhu pro ni bylo velmi náročné, protože tak musela na bolestnou ztrátu myslet den co den. "Juraj mi dokonce zanechal blok s poznámkami. Já musím říci, že to pro mě bylo velmi emočně intenzivní. Nejde to porovnat s ostatními filmy, které jsem dělala," přiznala.


Věří, že druhý díl bude stejně povedený jako ten první. "Je to velmi intenzivní snímek. Apeluje na člověka, aby snil, aby miloval a aby hledal cestu ve svém životě," popisuje. Ačkoli mnohdy bývají druhé díly horší než ty první, v tomto případě obavy neměla. Scénáři svého manžela věřila natolik, že pro pochyby nezbyl prostor.

Domnívá se, že Juraj by byl s výsledkem spokojen. "Manžel do toho vložil neskutečnou energii. Život je to, co si svým způsobem korigujeme sami, hledáme vlastní smysl, lásku a koření života. Juraj vždycky říkal, že když sníš a věříš tomu, tak se ti to splní. A já věřím, že tu energii si užijí i diváci," zakončila krásnými slovy při slavnostní premiéře.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy