Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Bolestivý příběh sester Brejchových: Rozhádaly se kvůli lásce a nenáviděly se na smrt

Příběh sester Brejchových je více než smutný.
Zdroj: koláž eXtra.cz/Se souhlasem Filmového studia Barrandov/Se souhlasem ČT
+ Dalších 15 fotografií
vztahy

Sestry Hana (†77) a Jana Brejchovy (84) spolu skoro celý život nevycházely. Rozkmotřily se kvůli Miloši Formanovi, tehdejšímu manželovi Jany. Do svého filmu Lásky jedné plavovlásky totiž místo své ženy režisér obsadil právě její sestru Hanu, což Jana nikdy neskousla. Ani po dlouhých letech, když se Janin zdravotní stav zhoršil a ona byla natrvalo převezena do LDN, tak sestra jí nic hezkého nepřála, jak se svěřila deníku Blesk.

Jana Brejchová se o svou mladší sestru Hanu vždy starala a dokonce ji i vychovávala. Když se jim ale do života přimíchal režisér Miloš Forman, bylo rázem všechno jinak. Forman si vzal Janu Brejchovou za manželku, což nebyl ten problém. Kamenem úrazu bylo obsazení Hany v jeho filmu Lásky jedné plavovlásky.


Rozdělila je filmová role

Haně Brejchové bylo v roce 1965 osmnáct let, když od Miloše dostala nabídku na hlavní roli. Samozřejmě to nemohla odmítnout, ještě když k režisérovi vždy chovala platonické city. Jana Brejchová to tenkrát nemohla překousnout. Hana se díky tomuto proslavila a s Milošem jezdila i po různých filmových festivalech. Tento snímek patří ke skvostům české kinematografie, o čemž svědčí i jeho nominace na Oscara.

Jana na svou sestru žárlila, i přestože byl Miloš pro Hanu něco jako starší dobrý kamarád. Když se poté Miloš s Janou rozvedli, tak Hana s ním zůstala v kontaktu. Volali si a navštěvovali se, kdykoliv to bylo možné.

V roce 2013 Jana Brejchová zkolabovala. Doma se jí zamotala hlava a ošklivě upadla. Navíc neměla u sebe telefon a klíče nechala v zámku, proto se k ní nemohla dostat ani dcera Tereza Brodská. Nakonec museli zasahovat až záchranáři, kteří herečku odvezli do vinohradské nemocnice na JIP. Poté Jana skončila na Malvazinkách, jak informoval web TN.cz.


Co k tomu řekla její sestra?

„Uvědomuju si, že už sestru asi v životě neuvidím, že dřív Jana umře, ale je mi to opravdu jedno. Má, co chtěla. Já další vstřícný krok už dělat nebudu. Vždyť ona mě ani vidět nechce! Když jsem za ní šla po tom jejím kolapsu na Malvazinky, podruhé mne už nepřijala, a to si objednala rybízový koláč, který jsem jí potom nesla,“ svěřila se Hana deníku Blesk.

Jana byla podle slov své mladší sestry vždy bezcitná. Nepřála otci, když měl kulatiny ani se nerozloučila s maminkou, když umírala. "Co s takovou sestrou? Ta už pro mě dávno umřela,“ řekla rázně Hana, která už bohužel není mezi živými. Odešla v 77 letech v dubnu 2024.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy