Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Bolestivé loučení se silikony: Šéfkuchařka Kamu je už měsíc bez plastů. Buďme přirození, vzkázala

Kamu si nechala vyndat implantáty.
Zdroj: Se souhlasem Kamu, koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Další fotografie
Konec implantátům

Šéfkuchařka Kamila Rundusová (31) na internetu vystupuje pod přezdívkou Kamu. Na sociální sítě nyní přidala fotografie a rozsáhlý text, v němž popisuje, proč si nechala odstranit ze svého těla implantáty. Jedním z mnoha příčin bylo onemocnění, které jí lékaři diagnostikovali teprve nedávno...

Šéfkuchařka Kamu si před lety nechala dát do prsou implantáty, protože z nich měla mnoho let předtím komplexy. Rázem se jí změnil život a narostlo sebevědomí. Jenže když začala žít jiným životním stylem a vyznávat jiné hodnoty, už jí implantáty nepřipadaly tak v pořádku, jako dříve. „Cítila jsem, že mě omezují víc, než přináší radost,” vysvětlila v rozsáhlém příspěvku, kde popisuje, proč si nechala implantáty vyndat.

Kamu přiznala, že své tělo začala pořádně poslouchat teprve před rokem. Když jí začaly úzkostlivé a panické stavy, s nimiž se pojila palčivá bolest na hrudníku, bála se, že má nemoc prsních implantátů. Tuto nemoc ale nakonec neměla, což zjistila díky doktorovi na KOstarice, který jí konečně řekl diagnózu, která jí mnoho let přinášela spoustu zdravotních problémů. „Doktor mi řekl diagnózu: PCOS (polycystic ovary syndromme), neplodnost, narušený endokrinní systém, inzulínová rezistance, Bowel irritation syndromme...” popisovala dále Kamu.

Implantáty mohou PCOS zhoršit

Doktor se Kamu ihned zeptal, jestli má implantáty a když mu odpověděla, že ano, poradil jí, že by bylo nejlepší, aby je dala pryč. Implantáty totiž mohou být jedním z 'blockerů' při léčbě PCOS. Ženy s PCOS jsou extrémně citlivé na vše chemické (parabeny, sulfáty atd.), na lepek, cukr, laktózu, ale i cizí tělesa v těle jako implantáty. To všechno mohou být narušitely endokrinního systému,” pokračovala Kamu.

Operace podle ní proběhla zcela bez problémů a po probuzení cítila okamžitou úlevu. Neměla žádnou bolest po nadechnutí. Navíc deset dní po operaci dostala menstruaci, zlepšila se jí pleť a už jí nepadá tolik vlasů.Měla jsem je pod kůží pět let a udělaly mi velikou službu. Miluju je, protože mi pomohly nabrat sebevědomí, který bylo pod bodem mrazu. Před výplní jsem se nesnášela, a hlavně svoje “ošklivý prsa” - nedovyvinutý tubulární s bradavkama dovnitř,” přiznává.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy