Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Bolestivá zpověď Šárky Vaňkové: Zpěvačka zažila domácí násilí, partner ji roky týral

+ Dalších 5 fotografií

Život Šárky Vaňkové (36) je plný vzestupů a pádů. V pouhých šestnácti letech se zúčastnila první řady Česko hledá Superstar a skončila na druhém místě. Následně rozjela svou hudební kariéru, celkem se jí dařilo, v soukromí už ale takové štěstí neměla. Jeden z jejích partnerů byl násilnický, jak se Vaňková rozpovídala v pořadu 13. komnata České televize. Od tyranského přítele nakonec utekla a nyní prožívá spokojený vztah s hercem Petrem Vondráčkem (47).

Před téměř dvaceti lety Šárka Vaňková skončila na druhém místě v první řadě Česko hledá Superstar hned za zlatou Anetou Langerovou. Vaňková se zpěvu věnovala i po účasti v Superstar a dařilo se jí dobře, jenže v osobním životě prošla peklem.

Toxický a násilnický vztah

Bývalý přítel ji totiž mlátil a s domácím násilím se vyrovnávala ještě dlouhou dobu po ukončení toxického vztahu. Zpočátku prý bylo všechno v pořádku a Šárka si nikdy nemyslela, že se z přítele vyklube tyran. „My jsme si rozuměli. Byla sranda. Ve společnosti byl milý, zábavný a bylo to fajn,“ popisuje Vaňková začátek vztahu v pořadu 13. komnata.

„Ty věci přicházejí velmi nenápadně, a než si to člověk uvědomí, tak ani neví, že už se něco děje. Začalo to potichu. Psychicky. Třeba začal říkat: ‚Takže ti nejsem dost dobrej.‘ Ten člověk si vytváří takové hranice, které pomalu posouvá. Pomaličku vás začne separovat od lidí. Třeba si pamatuji, že jsem v té době hrozně málo komunikovala s rodinou. Pak přijde první facka, šťouchnutí. Většinou to bývalo v časech, kdy nebyl střízlivý,“ doplňuje.

Nyní je spokojená

Vaňková však místo toho, aby obviňovala přítele, začala obviňovat samu sebe. „Začala jsem dokonce ve finále obviňovat i samu sebe, což je, jak říkají odborníci, typické pro „syndrom týrané ženy". Hubla jsem, nespala. Pomáhala mi moje práce, které jsem v tu dobu měla poměrně hodně. Vyhledala jsem i nějakou odbornou pomoc a poslechla jsem i rady přátel, abych nezdravý vztah ukončila,“ svěřila se.

Po nepovedeném vztahu se rozhodla opustit Česko a v zahraničí prožívala sedmiletý vztah, který ale nakonec také skončil. Po návratu domů začínala opět od nuly. V současnosti to ale vypadá, že se na ni usmálo štěstí, prožívá hezký, spokojený vztah s muzikantem a hercem Petrem Vondráčkem a věří, že konečně našla pravou lásku.

„Známe se už skoro dvacet let. My jsme spolu zpívali ještě s našimi kamarády v Lucerna baru v roce 2005 vzpomínku na Franka Sinatru. Byli jsme spolu v několika pořadech, ale nikdy nás nenapadlo, že bychom mohli skončit spolu – no a vidíte to. Člověk míní, ale osud to zařídí jinak,“ řekl Petr Vondráček pro eXtra.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy