Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Kobe Bryant koronavirus Čína Počasí

Nejnovější kauzy

Bolestivá zpověď Ingrid (49) z paneláku smrti: Tělo její maminky zatím nenašli

Zdroj: archiv / Ingrid Pelechová archiv
+ Dalších 19 fotografií
Neštěstí
Dlouhé čtyři dny strachu, nejistoty má za sebou Ingrid Pelechová (49) z prešovského paneláku... Její mamku hasiči v požárem zdemolovaném domě stále nenašli. V bytě podle všeho nejspíše uhořela... Ingrid je v obavách, že nebude moci pohřbít ostatky své mamky a připravit její důstojnou rozloučenou.

Při tragédii přišla Ingrid o svou milovanou mamku. Ale také o byt, v němž strávila většinu svého života se svým manželem. V nejvyšším patře totiž měli dva byty – manželé Pelechovi žili naproti bytu maminky Ingrid, ve kterém od svých dvou let vyrůstala. Její mamka Emília Mikličová (70) byla čtyři roky vdovou. K dceři to měla přes chodbu.

Ingrid byla v osudný den, kdy plameny zachvátily dům, v práci – jen pár metrů vzdušnou čarou od bydliště. Slyšela houkající sirénu, ale vůbec netušila, co se v jejím domově zrovna děje. Zanedlouho jí ale volala známá ze sousední bytovky a řekla jí, že v paneláku došlo k výbuchu.

Bolest v srdci

Tři minuty po detonaci volala mamince, která už hovor nezvedala… Doufala do posledních chvil, že v té době byla venku s pejskem. Ingrid promluvila pro slovenský portál Pluska. „Přišla jsem k bytovce, ze které šlehaly plameny. Pohled do hořícího okna mé mamky byl příšerný. Dívat se do oken, kde šlehají plameny a víte, že je tam vaše nejmilovanější osoba, člověk, kterého zbožňujete, dal vám život, vychoval vás a kterého už zjevně nikdy neuvidíte… Byla to velká bezmoc. Pravděpodobně je moje mamka tou osmou obětí. Jenže její tělo hasiči nenašli. Její byt na tom byl nejhůře, myslím si, že je tam. Jenže tím ohněm tam vzniklo krematorium,“ řekla portálu se slzami v očích.

Na svůj Facebook si dala vzpomínku – fotku maminky, kterou doprovodila slovy: „6.12. 2019 – RIP. Za to, že som tu, vďačím Tebe, MAMA, za to, aká som, vďačím Tebe, MAMA, vlastne vďačím Ti za všetko, MAMA, navždy v srdci.“

Lidem postiženým výbuchem a požárem můžete pomoct tím, že přispějete na zřízený transparentní účet. Jeho číslo je: SK90 7500 000­0 0040 0859 1­229, variabilní symbol 6122019.

Související články

Další články