Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Bolest ze ztráty narkomanky Katky: Možná zemřela zimou, řekla její přítelkyně

Zdroj: archiv
+ Dalších 30 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Nejznámější narkomanka Česka Katka (42) tvořila před časem pár s přítelem Jirkou, s nímž přebývala v kanálu na pražské Invalidovně. Vloni si ale našla nového partnera jménem Ivo a společně začali žít na okraji Prahy. Katka, která bojuje se svou závislostí, se nakonec zcela vytratila. Opustila i některé své kamarády. "Bojím se, jestli vůbec přežila zimu," řekla eXtra.cz její kamarádka z pražské Palmovky.

Jirka s Katkou strávili tři roky společného života. Slibovali si, že s drogou seknou, ale ani jeden z nich na to neměl sílu. Přesně před rokem Katce s Jirkou došla trpělivost. „Už mě nebaví život v kanále. Nebaví mě jeho sliby, není to chlap,“ tehdy vysvětlila Katka redaktorovi eXtra.cz důvody rozchodu. Našla si nového přítele s podobnou perspektivou, jakou měl Jirka, navíc se zkušenostmi z vězení, odstěhovala se za Prahu. Pak se po ní slehla zem, změnila si i telefonní číslo.

Redakce eXtra.cz občas dostala od čtenářů jen útržky o jejím životě, když ji někdo potkal v centru Prahy v doprovodu přítele a černého psa Sargona "Potkala jsem dnes Katku u metra v Dejvicích s tím přítelem a psem. Přítel byl na ni dost vulgární. Měli nějaké tašky s sebou, byl to hodně otřesný pohled. Dřív to byla krásná žena. Drogy ji zničily," napsal před více než měsícem do eXtra jeden z čtenářů o narkomance, která ztvárnila hlavní roli v dokumentu režisérky Heleny Třeštíkové s názvem Katka.

Rozhodli jsme se Katku vypátrat, ale marně. Na pražské Invalidovně, kde měla své zázemí, se už dlouho neukázala. "Neviděla jsem ji dlouho. Ani nevím, kde trávila zimu. Mám o ni obavy, jestli nezemřela zimou. Možné je všechno. Od té doby, co začala být s novým přítelem a přestala být s Jirkou, sem přestala chodit," řekla eXtra.cz Katčina kamarádka, který s ní dříve docházela na pražskou Bulovku do metadonového centra.

Kde je konec nejznámější narkomanky Česka, je záhadou. Pokud byste měli o Katce nějaké informace, napište nám do redakce na e-mail: redakce@extra.cz

Související články

Další články