Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Bolest hlavy přisuzovala únavě, pak zjistila děsivou skutečnost

Podle ní ji bolela hlava z únavy a vyčerpaní. Příčina ale byla jiná.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Osmadvacetiletá Emily Corrigan trpěla vleklými bolestmi hlavy. Příliš je ale neřešila a myslela si, že je jenom unavená. Pak ale v červenci minulého roku zničehonic zkolabovala. V nemocnici se dozvěděla tu nejhorší možnou pravdu.

Mladé mamince čtyř dětí z Hertfordshire v Anglii byly diagnostikovány dva nádory na mozku. V tu chvíli se její život obrátil vzhůru nohama.

Celou dobu měla za to, že je naprosto zdravá a hlava ji bolí pouze z jediného důvodu. Podle ní to bylo ze stresu a chaosu, který každodenně zažívá při péči o tak velkou rodinu.

Jediný kolaps odhalil skutečnou příčinu Emily měla na mozku rovnou dva nádory. Mezi časté příznaky patří právě nepřetržitá bolest hlavy.

V důsledku toho musela Emily urychleně podstoupit náročnou operaci Byla jí odstraněna část lebky, aby mohly být oba nádory vyjmuty.

Přestože byl zákrok úspěšný, Emily nikdy nesebrala dost odvahy na to, aby svou obrovskou jizvu na hlavě někomu ukázala Měla velký strach, že se jí její děti leknou a ona je vyděsí.

Nakonec ale přece jen nějakou odvahu našla a minulý týden dala na svůj facebookový profil fotku, která vyvolala u lidí nespočet reakcí.

Emily se také přiznala, že bolestí hlavy trpěla několik let v kuse, a přesto ji raději ignorovala. Nebyl čas se zastavit a popřemýšlet, co ji způsobuje.

Jedné noci ji našel v bezvědomí ležet v posteli její partner Stewart Wilson. Když s ní přijel do nemocnice, doktorům bylo jasné, že něco není v pořádku.

"Vždycky jsem byla zdravá, nic mě netrápilo a najednou se probudím na jednotce intenzivní péče a nechápu, co se děje. Bylo to opravdu strašné, když jsem se dozvěděla, že mám v hlavě dva nádory. Během jednoho dne se mi obrátil život vzhůru nohama. A za pár dní jsem měla kus lebky pryč," vypráví otřesný zážitek Emily.

Po propuštění z nemocnice skrývala svou jizvu, jak to jen šlo. Život s tak velkou památkou po operaci byl pro ni těžký. Vždy si zakládala na vzhledu a ráda o sebe pečovala. Teď byla jizvou znetvořená.

Od doby, co si prošla kvůli nádoru těžkými chvílemi, se snaží pomáhat i ostatním, kteří bojují s rakovinou a nádory na mozku. Přihlásila se k organizaci, která přispívá na výzkum a léčbu nádorů na mozku, které jsou největším zabijákem lidí pod čtyřicet let a malých dětí.

"Chci, aby lidé věděli, že mít nádor na mozku je mnohem horší, než si dokážou představit. Že jde opravdu o život," vysvětluje mladá maminka.

"Když jsem jela do Londýna na svou operaci, potkala jsem v čekárně ženu, která měla také nádor na mozku. Jako jediná měla osmdesát let. Všichni ostatní neměli víc než čtyřicet a doma na ně čekaly děti. Bylo to kruté zjištění," dodává na závěr Emily.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy