Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Bolest a UTRPENÍ! Zřízenou Táňu Pauhofovou v roli Lídy Baarové ani nepoznáte

Bolest a UTRPENÍ! Zřízenou Táňu Pauhofovou v roli Lídy Baarové ani nepoznáte
Zdroj: Foto: Lída Baarová/Julie Vrabelová/Profimedia.cz
+ Dalších 22 fotografií
Prvorepublikové hvězdy zažily vrchol i pád na samé dno. A Lída Baarová (†86), jedna z tehdy nejkrásnějších hereček, nebyla výjimkou. Kvůli vztahu s Josephem Goebbelsem přišla po konci druhé světové války o všechno. Dokonce ji několik měsíců věznili. V trháku Filipa Renče tuhle ikonu 30. let ztvárnila slovenská herečka Táňa Pauhofová (34), která na plátně též okusila, jaké to je, skončit na okraji společnosti.

V dramatickém snímku o životě kontroverzní prvorepublikové herečky si slovenská femme fatale Tatiana Pauhofová zkusila, jaké bylo být tehdy hvězdou. V roli Lídy Baarové však neokusila jen pozlátko života na vysoké noze, ale i pád na samé dno. Když se pak Táňa objevuje ve scénách z vězení, vůbec bychom ji nepoznali!

V maskérně odvedli skutečně dobrou práci, na což přikyvuje i sama Táňa. „Přestože to tak může působit, neseděla jsem v maskérně půl dne. Na filmu se sešel skvělý tým profesionálů. Vizuálnímu výsledku velmi pomohl nejen maskérský, ale i kostymérský kolektiv. Ti udělali kus práce, abych se jí i já, která, ruku na srdce, nevypadá jako Lídino dvojče, dokázala co nejvíc přiblížit. Spíš ale šlo o to, najít esenci Lídy, jejího příběhu. V rámci toho snad nevadilo, že se jí až tak nepodobám,“ svěřila se Pauhofová.

Táňa si kvůli roli musela dokonce nechat vytrhat obočí. V době, kdy Baarová žila, totiž bylo v módě si místo obočí kreslit jenom tenkou čárku.

Lída Baarová byla vyhledávanou představitelkou sličných dívek a mladých žen. Ve třicátých letech minulého století ji díky velkému talentu a především kráse pozvali do berlínských filmových ateliérů Babelsberg. Tam se seznámila s Gustavem Fröhlichem a nedlouho poté se zamilovala do Josepha Goebbelse. Vztah s jedním z nejmocnějších mužů Třetí říše jí převrátil život na ruby. Nejenže po provalení jejich románku nesměla zůstat v Německu, ale po skončení druhé světové války byla v Československu vyšetřována a rok a půl vězněna za údajnou kolaboraci.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy