Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Bolavá vzpomínka Meryl Streep: Velkou lásku jí vzala rakovina

Bolavá vzpomínka Meryl Streep: Velkou lásku jí vzala rakovina
Zdroj: showpix.cz
+ Další 2 fotografie
NAROZENINY

Hollywoodská královna Meryl Streep slaví 72. narozeniny. Legendární herečka má svůj diář stále naplněný k prasknutí a do filmového důchodu se ještě nechystá. Za svůj život toho stihla opravdu mnoho a spoustu toho zažila také po boku svého manžela, se kterým je šťastná už více než čtyřicet let. Předtím ale přišla o svou velkou lásku. Co se stalo?

Americká herečka Meryl Streep, celým jménem Mary Louise Strepp, se narodila v New Jersey. Svou první roli si odbyla ve snímku Julie, po němž následoval film Lovec jelenů, za který získala svou první nominaci na Oscara.

Ceny Meryl Streep

Další role a úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Prvního Oscara obdržela za film Kramerová versus Kramer, druhého si odnesla za Sophiinu volbu a třetího, dosud i posledního, za snímek Železná lady.

Ve sbírce má také osm Zlatých glóbů a dvě ceny Emmy – za minisérii Holocaust a za film Andělé v Americe.

Meryl Streep přišla o lásku

Streep žije poklidný život a už přes čtyřicet let je vdaná za sochaře Dona Gummera, s nímž má čtyři děti. Jejich manželství je považováno za jedno z nejstabilnějších v Hollywoodu, ovšem i Meryl Streep si prožila těžké chvíle.

Meryl Streep totiž ještě předtím, než poznala svého manžela, přišla o milovaného partnera a herce Johna Cazala, se kterým v roce 1976 hrála v Shakespearově hře Něco za něco.

Tehdy se do sebe bezhlavě zamilovali a začali společně žít. Chvíli na to přišly zásnuby a vypadalo to, že zamilované idylce vůbec nic nechybí. John slíbil Meryl, že až dostane velkou hereckou roli, vezmou se. Oba byli následně obsazeni do snímku Lovec jelenů a zdálo se, že se blíží veselka.

Jenže osudový snímek měl i osudovou dohru - John totiž během natáčení zjistil, že trpí nevyléčitelnou rakovinou kostí. Po skončení natáčení mu Meryl Streep byla v nemocnici neustále po boku, John Cazale ale rakovině podlehl ještě před premiérou jejich společného filmu ve svých dvaačtyřiceti letech.

„Sotva jsem viděl člověka tak oddaného někomu, kdo umírá, jako byla Meryl. Svou oddaností k herectví ctí dodnes jeho památku,“ vzpomínal na Meryl její herecký kolega Robert De Niro z filmu Lovec jelenů.

Smutný pohled na Martina Kociána. Tohle s ním udělalo dvacet let na drogách

Související články

Další články

Nejnovější kauzy