Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Bojujete v chladných dnech s depresí? 5 rad, jak ji nejlépe zahnat

deprese
Cítíte se v zimních měsících unavení a nic vás nebaví? Je možné, že na vás namísto chřipky vlezla deprese! Celý čas byste nejraději strávili zachumlaný pod peřinou a nikdy nevylezli. Pokud bojujete s těmito problémy, je na čase je odehnat a vpustit zase trochu sluníčka do svého života. Jak však na to?

Pokud se cítíte jako zpráskaný pes a stále vám chybí energie, měli byste zpozornět. Pravděpodobně totiž trpíte něčím, čemu se říká sezónní deprese. Jakmile totiž člověk nemá dostatek sluníčka jako v letních dnech, má tendenci smutnět a více se uzavírat do sebe.

Mez nejčastější projevy patří hlavně únava, nezájem o cokoliv, co se kolem vás děje a smutek. Jestli vás v tomto zimním období tíží taková situace, je načase s ní něco dělat! Máme pro vás několik rad, jak ze svého života zaručeně odeženete jakékoliv chmury. Není to nic složitého!

  1. Dopřejte si dovolenou. Pokud trávíte svůj život v práci, měli byste si zaručeně udělat volno. Stačí, když alespoň na pár dní vypadnete do hor nebo na relaxační wellness.
  2. Zkuste se hýbat. Nemusíte ihned bežet do fitka a zvedat těžké váhy. Naprosto postačí, když si na půl hodiny uděláte procházku po lese. Uvidíte, že se vám hezky okysličí mozek a najednou budete mít lepší náladu. Pohyb vám prostě jen prospěje.
  3. Udělejte si zdravé jídlo. Snažte se i v zimním období jíst zdravě a dopřávat vašemu tělu všechny zdravé vitamíny.
  4. Oblékněte se a přesto, že se vám nechce, běžte mezi lidi. Jakmile se totiž budete izolovat doma uprostřed stěn, v ničem vám to nepomůže.
  5. Nevracejte se do minulosti. Zapoměňte na všechno špatné, co se vám v životě stalo. Není dobré se neustále zaobírat otázkami, co se vám stalo špatného, co jste mohli změnit a podobně. Snažte se žít přítomným okamžikem. Minulost stejně nezměníte, tak ji přestaňte dokola rozpitvávat.

Mohlo by vás zajímat

Další články