Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Bojovník Oliverek: Uběhly dva roky od temné diagnózy, rodiče napsali smutný vzkaz

Bojovník Oliverek: Uběhly dva roky od temné diagnózy, rodiče napsali smutný vzkaz
Zdroj: FB Oliverkovy cesty s SMA
+ Další 4 fotografie
nemoc SMA
Jsou to dva roky od chvíle, kdy se rodičům malého Oliverka se svalovou atrofií obrátil celý život na ruby. Při té příležitosti sdílel jeho tatínek Bohumil Kovalský na facebookovou stránku Oliverkovy cesty se SMA pár starších fotek, ke kterým připojil srdceryvný a dojemný text. Vzkázal v něm něco velmi krásného svému synkovi.

"Dneska jsou to dva roky. Dva roky, kdy jsme tě, chlapečku náš, odvezli na pohotovost, protože jsi onemocněl a přestal papat. Od té doby už nikdy nebylo nic jako dřív, život se nám obrátil vzhůru nohama," vzpomínali v pátek rodiče nemocného Oliverka.

Oliverek se pere se zákeřnou nemocí SMA, kvůli které chlapečkovi postupně ochabuje veškeré svalstvo. Dlouhé měsíce letošního roku řešili rodiče to, aby měl Oliverek možnost využít finančně nákladného léku, který mohl vše zvrátit. S tím to ale bohužel nevyšlo. Oliverek si prošel mnoha a mnoha vyšetřeními a špatnými stavy. Je to ale veliký bojovník a nevzdává to. A ani rodiče.

"Pořád si říkám, zda jsem něco nemohla udělat jinak, lépe, dřív. Třeba požádat o měsíc dříve o vypsaní žádanky k neurologovi, dostal bys léčbu dříve, nemusel jsi mít zápal plic, nemusel bys do umělého spánku a neztratil tak tolik ze svých schopností, nemuseli bychom strávit 3 měsíce v nemocnici, třeba bys dneska normálně sám papal a byl bez tracheostomie," uvažovala matka Oliverka. "Kdo ví? Jsi náš silák a já ti moc děkuji za to, že jsi vše zvládnul a nikdy jsi se nevzdal. Jsi náš bojovník, náš lev, miluju tě," stojí v závěru příspěvku.

Rodiče Oliverka často sdílí, jak se chlapečkovi daří. Ještě v létě se radovali z toho, jak si chlapec užíval v bazénu, a byli nadšení, jak kopal nožičkama, které ho už neposlouchají tak jako dřív. Nedávno se zase těšili z toho, že Oliverkovi konečně budou moci dát ortézy, které mu mají trochu nožičky napravit, aby mohl časem nosit i "frajerské botičky".

Podívejte se, jak se Oliverkovi líbilo poprvé ve velkém bazénu. Přejeme hodně sil!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy