Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

BOJOVNÍCI ISLÁMSKÉHO STÁTU SLIBUJÍ EVROPĚ: Brzy podřízneme papeže přímo v centru Říma!

Kdo zastaví vrahy z IS? Dojdou až do centra evropské civilizace a
zničí Řím?
Zdroj: Dabiq, profimedia.cz
+ Další fotografie
Teroristé z Islámského státu v úterý ve Francii podřízli katolického kněze. Radikální muslimové ale slibují, že bude mnohem hůř. Jejich cílem dlouhodobě je Řím. Věří, že jednou zničí hlavní město křesťanské civilizace a podříznou i papeže. Džihádisté slibují, že křesťany vyvraždí a z jejich žen se stanou otrokyně. Kdo bojovníky IS zastaví?

Proč jsou teroristé z Islámského státu tolik nebezpeční? Protože se nebojí smrti. Naopak jdou vstříc poslední bitvě, po které nastane konec světa. Apokalypsu chystají pro Evropu a počítají s tím, že svět utopí v krvi.

Radikální bojovníci IS se nespokojí s tím, že se jich bojí Francouzi a Němci. Jejich cílem je Řím. Toto město považují za střed evropské (křesťanské) civilizace a chtějí ho zničit. Radikální muslimové také slibují, že papež jako hlava všech křesťanů zemře děsivou smrtí. Máme se bát? V úterý islamisté podřízli katolického kněze na severu Francie, je tedy zřejmé, že vyhrožování myslí vážně.

Konec světa podle bojovníků IS

Islámský stát vychází z fundamentálního islámu, který počítá s koncem světa. Dějiny jdou od počátku ke konci. A konec světa nebude podle islámské věrouky vůbec hezký, naopak to bude krvavá řežba. Bojovníci IS se považují za jediné pravé muslimy, kteří mají právo pro lidstvo nachystat konec světa.

„Apokalyptická rétorika má ohromný náboj. Stoupenci IS se pokládají za jediné pravé muslimy, kteří budou na konci světa bojovat proti nevěřícím i nedobrým muslimům a vyhrají,“ říká v rozhovoru pro HN orientalista Bronislav Ostřanský.

Radikální muslimové jsou přesvědčeni, že konec světa je za rohem. A že oni jsou navíc schopni ho ještě přiblížit. Jak? Násilím. Džihádisté z IS vědí, že konec světa provází bestiální násilí a návrat otroctví. Oboje v plné nahotě pozorujeme na děsivých videozáznamech, které IS produkuje. Podle islámské věrouky bude konci světa předcházet znamení Hodiny, pak pozemský čas skončí.

Jak se pozná, že poslední Hodina se blíží? Přichází úpadek mravů, nestydatost, zločinnost a přírodní katastrofy. Radikální muslimové věří, že se to děje právě nyní. Před poslední bitvou proti nevěřícím očekávají muslimové příchod Mahdího. To je něco jako eschatologický Vykupitel, měl by se v něm zjevit prorok Mohamed.

Islamisté také věří v poslední bitvu proti nevěřícím a špatným muslimům. Měla by se uskutečnit u syrského města Dabiq – tak se také jmenuje islamistický magazín, který IS vydává. U města Dabiq se setkají armády Islámského státu a Říma (tím je obrazně myšlena západní křesťansko-židovská společnost).

Po vítězné bitvě zavládne všude dokonalý islám, bude nastolena spravedlnost a dobro. Všichni bojovníci IS jsou ochotni za tuto myšlenku položit život. Džihádisté berou proroctví o konci světa smrtelně vážně. Oni se konce světa nebojí, oni ho přišli vyvolat.

Související články

Další články