Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Bojovnice Anička Slováčková: Nejhorší slova, co slýchá. Jak když na vás plivnou, vysvětluje

Anna Slováčková je velká bojovnice
Zdroj: Herminapress
+ Dalších 9 fotografií
rakovina

Zpěvačka Anička Slováčková prochází nesmírně těžkým obdobím. Samotný boj se zákeřnou nemocí není však to jediné, s čím se potýká. Jak se Anna nyní rozepsala na sociálních sítích, nepomáhají jí ani třeba i dobře míněné, často pokládané dotazy na její osobu. „Jedny z nejhorších vět, které můžete říct nemocnému,…“ zmínila na úvod. 

Anička Slováčková v posledních, pro zpěvačku velmi náročných, měsících znovu dokazuje, že je velká bojovnice. Když už si myslela, že je z nejhoršího venku, rakovina se jí opět vrátila, a to v plné síle. A i když se rodina, nejbližší okolí, ale i fanoušci snaží být Anně tou největší možnou oporou, ne vždy je to ku prospěchu.

Jedny z nejhorších vět, které můžete říct nemocnému… 1. Jsi mladý/á, to zvládneš. 2. A to sis ty vlasy vážně musel/a oholit? 3. Tak to na tom asi nejsi zas tak špatně / není ti asi tak zle, když jsi takovej/á při těle NEBO tyjo, zhubl/a jsi, vypadáš fakt super!!! 4. Mně na to zemřel ten, ten a ten. 5. Jsou na tom lidi daleko hůř, tak si nestěžuj,“ rozepsala se nyní v příspěvku na svých sociálních sítích a bod po bodu se ke každé větě vyjádřila.

Rozhovor s Aničkou Slováčkovou:


Jako plivnout do ksichtu, říká

„První bod ani nebudu komentovat, to mi přijde úplně out. Druhej bod – asi si lidi, co kvůli nějaké léčbě přicházejí o vlasy, tu hlavu oholí jen tak pro zábavu, ne?“ spustila zpěvačka.

„Třetí bod – prosím snažte se celkově moc nekomentovat fyzické změny, které naše těla v průběhu léčby mají. Většinou s tím nic moc nejde udělat a jen nás to pak trápí. Čtvrtý bod – vaše ztráta nás samozřejmě mrzí, ale moc pozitivního myšlení se tím nepřidá. Pátý bod, uf. No, nechci mluvit za všechny, takže samozřejmě vím, že jsou na tom lidi stokrát hůř, a je mi to hrozně líto, že někdo musí vůbec jakákoliv úskalí života zažívat, ale to je, jako kdyby vám někdo vyloženě plivnul do ksichtu. Každej máme tu hranici únosnosti nastavenou jinak a není fér tohle komukoliv kdykoliv říct,“ dodala.


Pomáhá mi, když mě někdo vyslechne

Na závěr příspěvku zpěvačka shrnula, jak by se k nemocným lidem mělo jejich okolí stavět. Říká však, že se jedná samozřejmě o velmi choulostivé téma, které nevnímá každý totožně. Obecně je podle zpěvačky důležitá empatie.

Podotkla, co pomáhá konkrétně jí.Mně osobně nejvíc pomáhá, když mě třeba jen někdo vyslechne. Je mi jasný, že většinu věcí myslí lidi dobře, i já někdy plácnu nějakou kravinu. Vše je dost individuální a tak je fajn se snažit být co nejvíce empatický k druhým. A když se chceme vyhnout nějakému nevhodném komentování a nevíme, jak reagovat, tak se narovinu zeptat, jak si ten daný člověk přeje, aby s ním okolí komunikovalo. Někdo o tom třeba nebude chtít vůbec mluvit. Někdo bude chtít lítost. Někdo to bude chtít brát s humorem. Myslím, že nic nezkazíme tím, když nabídneme svou pomoc nebo řekneme ‚sem tu pro tebe‘. Vše myšleno a psáno s naprostou láskou a pokorou. Příspěvek nemá nikoho urazit,“ uzavřela.

Aničce je samozřejmě velkou oporou celá rodina – maminka Dáda Patrasová, tatínek Felix Slováček i starší brácha Felix. V neposlední řadě je to také její partner, kterého ale zpěvačka ještě nepředstavila veřejnosti, protože má ráda své soukromí.Související články

Další články

Nejnovější kauzy