Bojovala jako lvice! Ale nakonec Kvitová na Japonku nestačila

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Australian Open
Mohl to být životní triumf, přes veškeré úsilí však Petra Kvitová (28) bohužel nakonec neuspěla. Česká tenistka ve finále Australian Open první set ztratila. Její japonská soupeřka Naomi Ósaka (21) ho vyhrála v poměru 7:6. Ani druhý set se pro Kvitovou neodehrával dobře. Byla míček od prohry. Jenže Kvitová se pak zvedla, odvrátila tři mečboly a srovnala na 1:1. Ve třetím setu ale na Japonku nestačila a zápas prohrála.

Pro českou tenistku Petru Kvitovou byla účast v grandslamovém finále velkým úspěchem. Kdo by čekal, že po zranění ruky se dá dohromady a vrátí se k vrcholovému sportu.

Ve finále Australian Open česká tenistka dlouho tahala kratší konec. První set s japonskou ranařkou prohrála v poměru 6:7.

Ani druhý set pro Kvitovou nezačal dobře. Ztratila servis a čelila drtivým úderům své soupeřky. Japonská soupeřka už vedla 5:4 a šla podávat na vítězství v celém zápase. Byla kousek od triumfu. Dokonce měla 3 mečboly...

Jenže Petra se zvedla. Vzala Japonce podání a srovnala ve druhém setu na 5:5. Následně si Petra udržela servis a otočila na 6:5. Japonka pak koncovku druhého setu nezvládla a prohrála ho v poměru 5:7.

O vítězce Australian Open rozhodl třetí set. I v něm Kvitová bojovala jako lvice, ale nakonec na Ósaku nestačila. Ta se tak stává držitelkou druhého grandslamu a světovou jedničkou, Kvitová je světová dvojka.

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel