Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Bojíte se žraloků? Tyhle speciální plavky vás před nimi ochrání, nebudete totiž vidět!

V Austrálii žije a existuje mnoho věcí, které vás přivedou do hrobu.
+ Další 2 fotografie

Každý vždycky básní o Austrálii jako o ráji na zemi a zaslíbeném kusu půdy, ale řekněme si to doopravdy, co vás v téhle bývalé trestanecké kolonii čeká. Tak buď vás kopne klokan, nebo zešílíte ze všech těch děsivých pavouků, zemřete někde buď vedrem, žízní nebo během lesního požáru, a když se poběžíte zchladit do vody, sežehne vás smrtelně medúza, pokouše ptakopysk nebo vás sežere žralok. Prostě vyhlídky jedna radost.

Australské pobřeží patří asi k těm nejkrutějším, pořád tam lidé umírají přesně na ty věci, co jsme vyjmenovali (až na to, že ptakopysk nežije v oceánu, to byl takový chyták, ale potkáte ho v řece!), a věčně někdo vyleze po surfování z vln a nemá nohu.

Odborníky tyto věci trápí, a tak vymysleli speciální plavky, respektive žraločí overal, ve kterém vás tento obávaný predátor prostě neuvidí. On si totiž jen chudák pokaždé myslí, že jste tuleň, a chce vás trochu ochutnat, k vaší smůle ale pak strávíte zbytek života s protézou nebo pod drnem. Respektive pod několika drny.

Speciální neopren je tedy vyveden v lámajících se vzorech a barvách, které žraloka zmatou a splynou mu s vodní hladinou. Samozřejmě pro predátora také pracuje hlavně čich, ale než si žralok stačí uvědomit, že jste tuleň, člověk nebo cokoliv, co není voda a dá se to sníst, budete mít dost času na to, abyste rychle zdrhli z vody ven. Žraloci jsou totiž barvoslepí a to hraje plavcům v těchto zmatečných barvách přesně do karet.

Bohužel se ale již neuvádí, zda overal také působí proti pavoukům, ptakopyskovi, klokanovi, medúze, vedru či ohni. Zcela jistě nikoliv.

Mohlo by vás zajímat

Další články