Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Bojíte se stárnutí nebo potřebujete zhubnout? A dalších 12 důvodů, proč se letos pořádně přejíst malinami!

Pokud také milujete maliny, vězte, že jsou nejen výborné, ale také extrémně zdravé, a měli byste si jich proto v sezóně maximálně užít!

Voňavý plod složený z drobných kuliček má skvělé antioxidační a antibakteriální účinky.

Maliny se však, stejně jako borůvky a ostružiny extrémně rychle kazí, a proto byste s jejich skladováním neměli nijak váhat.

Jak vám přijdou pod ruku, jezte a nežinýrujte se!

Tohle je 12 důvodů proč!

1. Obsahují celou škálu látek s příznivými účinky na zdraví, u kterých byly prokázány antioxidační, antimikrobiální a antikarcenogenní účinky.

2. Jsou bohatým zdrojem fytonutrientů, vitaminu C, manganu, riboflavinu, kyseliny listové, niacinu, hořčíku, draslíku, mědi a vlákniny. Nerozumíte? Nevadí! Věřte, že všechny tyhle věci jsou pro vaše tělo moc dobré!

3. Jestliže jste si mysleli, že jahody, kiwi, citrony nebo pomeranče jsou antioxidační velmocí, vězte, že maliny mají 50 % navrch!

4. Bojíte se stárnutí? Jezte maliny po kilech a zpomalte jej!

5. Vězte, že při zmrazování přicházíte až o 50 % všech účinných látek. Ideálně se tedy malin namlsejte přímo u keříku.

6. Ketony z malin jsou v Japonsku používané jako doplněk při snižování nadváhy ve formě tablet nebo náplasti.

7. Doplňky stravy vyhoďte do popelnice! Konzumace drobných plodů (např. borůvek, malin, ostružin) je podle řady studií účinnější než užívání jednotlivých fytochemikálií ve formě doplňků.

8. Slaďoučké maliny si oblíbili už naši dávní předkové, jak dosvědčily nálezy jadérek tohoto ovoce v archeologických vykopávkách na území Švýcarska.

9. Zrníčka malin obsahují velké množství zinku, který přiznivě ovlivňuje mužskou i ženskou sexuální výkonnost!

10. Maliny pomáhají snižovat krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Jsou proto doporučovány při léčbě chudokrevnosti i Alzheimerovy choroby!

11. Britské a americké výzkumy dokázaly, že toto ovoce snižuje ranní nevolnosti těhotných žen. Vhodné jsou také při ženských potížích spojených s menstruačním cyklem. Tak hurá!

12. Maliny obsahují enzym biotin, který je nezbytný pro dobrý stav kůže. Zázračné účinky má pleťová maska z rozdrcených malin. Stačí rozmáčknout asi 8 větších malin a smíchat se lžící medu a dvěma lžícemi jogurtu. Určitě ji vyzkoušejte!

Mohlo by vás zajímat

Další články