Pornopondělí asi definitivně odnaučilo některé lidi fotit si choulostivé snímky do mobilu, který je ukládá na internetová úložiště. A co vy? Děsíte se také? Není třeba, stačí dodržet tři základní věci:

1. Pracujte chytře s paměťovou kartou!

Že stačí promazávat paměť je absolutní nesmysl, policie dnes dokáže z kradeného mobilu v zastavárně dostat všechny smazané fotky, které mobil kdy pořídil. Důležité je proto pravidelně mazat paměťovou kartu, respektive dát v telefonu pokyn k jejímu zformátování! Toto opakujte pravidelně vždy po několika měsících a můžete klidně spát.

2. Máte Apple? Vypněte si iCloud!

Hollywoodské ksichty dojely na automatické ukládání fotek na úložiště, konkrétně na iCloud. V zařízení Apple přitom stačí jeden pokyn a fotografie se vám přestanou na úložiště ukládat. Pokud budete mít tuto funkci vypnutou, můžete mít fotografie v mobilu a nikdo vám je neukradne!

3. Nemáte Apple? Průšvihem může skončit synchronizace s počítačem!

Vybrakovat celebritám iCloud musel být nadlidský výkon, vůbec to totiž není jednoduché. Vás ale může čekat problém, pokud svůj telefon, jedno jaké značky, synchronizujete s počítačem! Ukrást ho přímo z vašeho PC totiž dnes dokáže hackerský potěr a je to mnohem snazší. Takže nesynchronizujte. Anebo synchronizujte, ale pak se nedivte!