Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

BOJÍ SE O TEPLÉ MÍSTEČKO! Jiří Dienstbier začal kopat kolem sebe a ve vlastní straně rozpoutal válku

Jiří Dienstbier je ministrem na odstřel.
Zdroj: profimedia.cz
Bohuslav Sobotka stojí před nepříjemným úkolem. Chtěl by z vlády vyhodit ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera, ale za něj se postavila část ČSSD. Sobotka tak cítí, že ve straně doutná rozkol, který nakonec může mít drsnou dohru i pro samotného premiéra.

Je otázkou, zda Česká republika potřebuje ministra pro lidská práva, když se vrcholní představitelé klaní Číně. Možná takhle uvažuje i premiér Bohuslav Sobotka a rozhodl se, že z vlády vyhodí Jiřího Dienstbiera. Kdo by čekal, že jindy submisivní Dienstbier bude v klidu čekat na politické odstřelení, se plete.

Jiří Dienstbier vytáhl do protiútoku a tvrdí, že jeho odvolání si přeje mafie.

"V ministerské ruské ruletě po mém odvolání volají pučisté z Lán Tejc a Zimola + pražská mafie,“ napsal na svém soukromém twitterovém účtu Dienstbier. Tejc později napsal, že rozhodně není tím, kdo by Sobotkovi diktoval, koho má z vlády vyhodit.

Jisté je, že v ČSSD začíná být pěkné dusno. Za Dienstbiera se totiž postavila také sociální demokracie v Praze 2, kde je kmenovým členem.

Ve straně doutná rozkol, který se může dost rychle proměnit v drsnou válku. A to by pro Sobotku před březnovým sjezdem mohl být problém. Členové sociální demokracie se bojí, že Sobotka není natolik silným vůdcem, aby mohl rozhádanou stranu sjednotit. Takže je možné, že nyní bude nahrazen Dienstbier a v březnu sám Sobotka.

Související články

Další články