Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Boj s vedrem: Jak si poradit s tropickými teplotami, potem a zapařenou pokožkou

Boj s vedrem: Jak si poradit s tropickými teplotami, potem a zapařenou pokožkou
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
počasí
Do Česka se po chladnějším víkendu vracejí tropické teploty. Ty spolu s tím příjemným provázejí i nemilé reakce našeho těla na extrémní horko, na které našinec není úplně zvyklý. Přinášíme proto rady, jak se elegantně vyrovnat se zvýšeným pocením a podobnými nepříjemnostmi.

V České republice máme zpět hodně horké dny. A podle předpovědi počasí bude ještě hůř. Jak bojovat s vedrem? I v tropickém počasí můžete vypadat skvěle.

Povinná výbava

Je jasné, že v nesnesitelném horku se člověk potí, proto se nestačí stříknout deodorantem jen ráno v pohodlí domova, ale noste si ho s sebou v kabelce. Pokud máte kabelku malou, pořiďte si miniaturu deodorantu, který se vám do ní snadno vejde. Parfém je samozřejmostí.

Vody s sebou

Během vysokých teplot je potřeba doplňovat tekutiny, proto s sebou noste vodu, a to nejen na pití, ale i termální ve spreji. Jakákoli voda totiž dělá tělu dobře, takže budete hned vypadat svěžeji.

Buďte pozitivní

Nic není účinnějšího, než když budete mít dobrou náladu. Pozitivní energie je na člověku totiž hned vidět, a tak se neostýchejte usmívat se na celý svět. Jenom tak budete vypadat opravdu skvěle. Správné naladění dělá divy.

Nelamte si hlavu

Je dokázáno, že pokud nebudete zbytečně dumat nad skutečnostmi, s nimiž nemůžete nic udělat, bude vám lépe. Jinými slovy, když nebudete na vůkolní vedro pořád myslet, budete se pařit podstatně méně.

Potíže se stehny

Nemusíte mít zrovna sto kilo, abyste znali tento problém. V létě potkává zejména ženy. Je teplo, člověk se potí a podle toho vypadá kůže, zvlášť v oblasti vnitřních stehen. Jak tedy definitivně zamezit podrážděné pokožce?

Tření stehen o sebe není žádný med. Ve vedru se tak každý krok stává utrpením. Jak proti tomu bojovat?

Chytré kráťásky

Jednou z možností je vzít pod šaty nebo sukni těsné kráťásky, které vám kůži zakryjí. Pod šaty nebo delší sukní nebudou vidět a vaše stehna budou v bezpečí.

Pudr

Je na další vrstvu oblečení až moc teplo? V tom případě je nejlepší použít dětský pudr proti opruzeninám. Musíte akorát zkontrolovat, jestli obsahuje oxid zinečnatý. Tato látka vám pokožku ochrání.

Obyčejný deodorant

Pokud potřebujete situaci řešit ihned a nestačíte si zajít pro pudr, zkuste obyčejný deodorant, měl by zabránit tření. Stejnou službu udělá i kokosový olej, který má navíc antibakteriální účinky.

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy