Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Boj proti covidu: Interval mezi očkováním se zkrátí o několik dní, uvedl Babiš

Boj proti covidu: Interval mezi očkováním se zkrátí o několik dní, uvedl Babiš
Zdroj: eXtra.cz / Martin Procházka
čau lidi

Druhou dávkou vakcíny proti covidu-19 se lidé budou moci nechat očkovat už po 34 dnech, uvedl ve svém pořadu Čau lidi na sociálních sítích premiér Andrej Babiš (ANO). Nyní je u látky Pfizer/BioNTech interval mezi první a druhou dávkou 38 až 42 dnů. Babiš ale druh vakcíny neuvedl.

"Lidé, kteří se chtějí dříve očkovat druhou dávkou, mohou si zavolat na linku 1221 a teď ten rozptyl se navyšuje na osm dní. To znamená, už to nebude 42 dní, ale 34," uvedl premiér Andrej Babiš v pořadu Čau lidi. Pokud bude vakcín v Česku podstatně více, vrátí se podle něho původní interval, tedy 21 dnů mezi dávkami.

U vakcíny firmy Moderna se už interval mezi podáním první a druhé dávky zkracoval a činí podle aktuálních informací vládního covidového portálu 25 až 35 dnů. Dříve byl prodlužován rovněž na 38 až 42 dní.

Do konce března byly časové úseky mezi dávkami vakcín od těchto výrobců nižší. Do té doby se očkovalo Pfizerem po 21 dnech a Modernou po 28 dnech. U očkovací látky od společnosti AstraZeneca je interval 84 až 91 dnů.

Burešová a Forejt podobu nezapřou: Fanoušci si spletli Evu s Přemkem

Související články

Další články

Nejnovější kauzy