Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Boj o život Jiřiny Bohdalové. Přežila plicní embolii, prozradil její kardiolog

+ Další 3 fotografie

Minulý rok v prosinci si herečka Jiřina Bohdalová (92) prožila těžké okamžiky. Kardiolog Petr Neužil (61) totiž v pořadu Showtime na CNN Prima NEWS prozradil, že herečka prodělala plicní embolii a doslova jí šlo o život.

Několik měsíců o tom mlžili, s pravdou ven vyšli až nyní. Kardiolog Petr Neužil a herečka Jiřina Bohdalová v rozhovoru pro ShowTime vysílaný na CNN Prima NEWS prozradili, že herečka měla minulý prosinec opravdu na mále. „Jiřinka přežila plicní embolii,“ prozradil kardiolog nečekaně.

Plicní embolie je velmi závažné a život ohrožující onemocnění. Dochází při něm k náhlé obstrukci plicnice (hlavní tepna přivádějící krev do plic), nebo některé z jejích větví, především krevní sraženinou. Krevní sraženina neboli trombus, může za určitých okolností vzniknout v žilním systému, jak píše IKEM. Třetina pacientů plicní embolii nepřežije.

Nehezký pád z postele

Herečka se léčila v Nemocnici Na Homolce. Všechno naštěstí dobře dopadlo, a to nejen díky zdravotníkům. „Jsem Petrovi strašně vděčná,“ nechala se slyšet herečka. Bohdalová o svém zdravotním stavu promluvila už v dubnu v Show Jana KrauseNebylo mi dobře. Překonala jsem to díky panu profesoru Petru Neužilovi. Ten se o mě staral a já mu musím poděkovat. A není to proto, že jsem Bohdalová. To dělá pro všechny,“ prohlásila tehdy, avšak skutečnou diagnózu si tehdy ještě nechala pro sebe.

Nedávno se jí stala další nepříjemnost. Jak informoval Blesk, Nesmrtelná teta ošklivě spadla v noci z postele a narazila si obě kolena. Nic horšího se jí naštěstí nestalo.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy