Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Extra Host (pořad) Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Boj o život chlapečka (†3), kterého zabila sušička na prádlo: Záchranáři zkusili všechno!

Ilustrační foto.
Zdroj: Profimedia.cz
Chlapeček (†3) z pražských Strašnic si hrál v sušičce na prádlo, stálo ho to život. Přes včasný příjezd záhranářů už mu nebylo pomoci. Lékaři zkoušeli všechno, ale marně. "Případ vyšetřujeme jako nešťastnou nehodu, nikoliv jako násilný tresný čin," sdělil eXtra.cz mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Zásah záchranářů v pražských Strašnicích připomínal hororový film. V úterý večer vyjížděli k případu chlapečka, který si hrál v sušičce na prádlo, kde ho později nalezli v bezvědomí. Do spotřebiče si měl vlézt ve chvíli, kdy si maminka údajně zdřímla.

Po celou jízdu sanitkou do nemocnice záchranáři chlapečka resuscitovali, bohužel bez výsledků. Lékaři se ho pak pokusli zachránit speciální metodou ECMO. Membránová oxygenace umí nahradit činnost plic nebo srdce. A přistupuje se v tím právě v případech, kdy běžná plicní ventilace selže. Chlapeček bohužel v nemocnici zemřel.

Tragickou smrt vyšetřuje policie. „V úterý jsme skutečně vyjížděli do Strašnic k případu zranění, vzhledem k věku dítěte a s ohledem na rodinu nebudeme poskytovat podrobnější informace,“ řekl eXtra.cz mluvčí pražských policistů Jan Daněk s tím, že vyšetřování probíhá v rovině nešťastné nehody, nikoliv násilného trestného činu.

Mohlo by vás zajímat

Další články