Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Boj o život Aleše Cibulky: Vyčerpání organismu, kolaps a děsivá jizva na břiše

Michal Jagelka je veselá kopa a životní optimista.
Zdroj: Se souhlasem Aleše Cibulky
+ Dalších 6 fotografií

Moderátor Aleš Cibulka (45) má za sebou už poměrně dost vážné životní okamžiky. Před sedmi lety to třeba s prací přepálil tak, že pak rok nemohl pracovat a jen ležel doma a zíral do stropu, před nedávnem jen o vlásek utekl hrobníkovi z lopaty. Svěřil se o tom v pořadu České televize 13. komnata, ale i eXtra.cz.

Aleš Cibulka: Psychický kolaps

V roce 2015 u oblíbeného televizního a rozhlasového moderátora Aleše Cibulky došlo po obrovském pracovním zápřahu k naprostému psychickému kolapsu.

„Bylo toho moc a došlo k vyhoření. Moc jsem nespal, jedl v autě a neměl čas sám na sebe. A hlavně jsem neuměl říct ne. Musel jsem na čas skončit s moderováním v televizi i v rádiu, doma jsem jen zíral do stropu. Nevím, jak bych to období zvládl bez odborníků a svého partnera Michala. Ale v blázinci jsem nebyl, jak se tehdy psalo,“ sdělil eXtra.cz Aleš už před časem s tím, že mu asi rok trvalo, než se dal dohromady a mohl se vrátit k práci. Tentokrát už i s přihlédnutím na to, aby měl čas na relax.

A stejně to potvrzuje i v pořadu 13. komnata.

Výpověď

„Jel jsem na plný plyn, téměř bez jediného dne volna. A právě to si nakonec vyžádalo svou daň – ‚syndrom totálního vyhoření‘, tedy celkové vyčerpání organismu z přepracování. Jednoho dne po návratu z rodného Chodova, kde jsem před tím moderoval akci, jsem přišel domů a oznámil svému partnerovi Michalovi, že se vším končím, všude dávám výpověď a všechno ruším,“ svěřil se v pořadu, který Česká televize odvysílá ve středu 5. října. Provázet jím bude moderátorka Marie Retková, jejíž Komnatu uváděl zase Cibulka.

„Když přišel můj kamarád, scenárista René Kekely s námětem na mou 13. komnatu, přemýšlel jsem a pak jsem řekl ano, ale tehdy, pokud jí bude provázet Maruška Retková. Známe se strašně dlouho, máme se moc rádi a já k ní mám plnou důvěru,“ vysvětluje moderátor.

Michal Jagelka mu zachránil život

Před nedávnem mu zase zachránilo život rozhodnutí při bolesti neodkládat navštěvu lékaře.

„Původně jsem šel na chirurgickou pohotovost vinohradské nemocnice už na začátku týdne. Bolelo mě v podbřišku. To mi řekli, ať přijdu za tři dny na kontrolu. Do té doby se to ale rozvinulo, takže jsem tam už zůstal a šel rovnou na sál. Byla to akutní divertikulitida (onemocnění střev – pozn. red.),“ řekl eXtra.cz moderátor Aleš Cibulka.

„Ve chvíli, kdy by praskl hnisavý zánět, který byl zapouzdřený, byl by to velký pr**er. Kdyby mě Michal netlačil k tomu, abych si v pátek ještě zašel do špitálu na kontrolu, odjeli bychom si vesele na chalupu. A tam kdyby to na té samotě prasklo, byl by to vážný, akutní problém. Bylo by to s odpuštěním o hubu. Michal mi možná zachránil život,“ uvedl v červnu 2021 pro náš web.

Prozření

„Přežil jsem. Jak se říká, něco špatné je pro něco dobré, a tohle vše bylo dobré k tomu, abych se zastavil. Abych se zamyslel a řekl si: ‚A dost!‘ Musíš se naučit říkat ne, musíš se naučit odmítat, bez ohledu na to, co si kdo v tu chvíli myslí. Já vím, jak to je, moji blízcí, můj partner Michal, lékaři. Těm všem vděčím za to, že tu dneska po vyhoření i operaci střev jsem a zase můžu pracovat. S láskou, energií a chutí,“ dodává nyní moderátor Aleš Cibulka.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy