Boj o nejlepší osmičku: Češi prohráli s Řeckem 77:84. Postup nároďáku zajistí výhra USA

Zdroj: reprofoto ČT
+ Další fotografie
basketbal
Špatně rozehrané utkání, pak ale přišel obrat k lepšímu. A naděje na postup mezi 8 nejlepších týmů světa je obrovská. Češi prohráli s Řeckem 77:84. Pokud ale tým USA porazí výběr Brazílie, bude se český národním tým hodně radovat.

Češi před zápasem uváděli, že nekalkulují s tím, že by jim k postupu měla za určitých okolností stačit i prohra. Bylo jasné, že pokud neprohrají o 11 a více bodů, měli by se radovat z postupu. Za předpokladu že tým USA porazí Brazilce.

Utkání proti Řecku nezačali reprezentanti vůbec dobře. Nedokázali hlídat největší řeckou hvězdu Janise Adetokunba a neprosazovali se v útoku. Zdálo se, že náskok Řeků bude narůstat.

Ke konci prvního poločasu se ale Češi začali zlepšovat a znovu začali předvádět týmové pojetí basketbalu. Přesné přihrávky začal rozdávat Tomáš Satoranský

Patrik Auda trefil vteřinu před koncem oba trestné hody a Češi se poprvé dostali do vedení v poměru 33:32.

Na konci třetí čtvrtiny ale začaly úřadovat řecké hvězdy. Češi nakonec po boji prohráli s Řeckem 77:84. A to by mělo stačit! Pokud v dalším utkání Američané porazí Brazilce, bude Česko na MS mezi nejlepší osmičkou.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad