Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Bohyně rozdávaly peníze: Fuxová a Khousnoutdinova předaly výtěžek nadacím

Lilia, Emma Smetana a Petra Fuxová.
Zdroj: Jsem žena #jsembohyne
+ Další fotografie
Charita
Charitativní projekt Jsem žena #jsembohyně, za jehož vznikem stojí hudební skladatelka, textařka a zpěvačka kapely Vesna Patricie Fuxová a historička a ceremonialistka Lilia Khousnoutdinova, konečně předal výtěžek z prodeje motivačního deníku, triček a fotografií vybraným nadacím.

"Kvůli pandemii se nám předání peněz, které bylo původně naplánované na březen, trochu posunulo, ale jsem moc ráda, že jsme se mohly setkat nyní a předat první výtěžek, který dělíme mezi tři nadace, které se zaměřují na pomoc ženám," řekla na předání Lilia Khousnoutdinova, která ještě k tomuto projektu připravuje knihu.

„Výtěžek půjde od prvního výtisku na charitu a věřím, že se bude kniha líbit a prodávat, chystáme totiž speciální obálku, která bude jedinečná, ale to se nechte překvapit,“ usmívá se Lilia. Ta k tomu všemu už chystá volné pokračování projektu s názvem Jsem žena #jsemevropa, který bude představovat významné historické i současné evropské ženy. Lilia momentálně prožívá šťastné období, užívají si s partnerem Karlem Janečkem oslav jeho rozvodu, který se táhl několik let.

Pomoc maminkám a tatínkům

Šek si přišla vyzvednout novinářka a zpěvačka Emma Smetana, která zastupovala Klub svobodných matek. „Mám z toho velkou radost. Přesně před rokem, když jsem přemýšlela, koho bych skrze tento poetický projekt nejraději podpořila, nikdo nemohl tušit, jak v bezprecedentní situaci se všichni ocitneme o rok později. Pomoc svobodným maminkám a tatínkům snad nikdy nebyla potřebnější,“ svěřila se Emma, která po dlouhé době dala dcerku k babičce a těšila se na tři volné dny, které stráví prací a koncertováním se svým partnerem Jordanem.

V době karantény se věnovala především rodině, což pro ni bylo plusové, jak sama okomentovala. Další šek si přebrala modelka Veronika Kašáková, která má nadační fond a pomáhá dětem z dětského domova. "Finanční dar bude využitý na podporu projektu Restart, který se zaměřuje na odchod mladých lidí z dětských domovů. Doprovázíme mladé lidi na cestě jejich samostatným životem."

Projekt bude pokračovat

"Naší vizí je, aby tito mladí lidé byli připravení na odchod z DD a věděli, že na to nejsou sami," řekla nám k využití finančního daru Veronika. Třetí šek putoval do APODAC - Asociace pro porodní domy a centra, jehož patronkou a dlouholetou podporovatelkou je Lilia Khousnoutdinova.

"Je skvělé, že o motivační deník byl a je zájem. Dnes jsme předaly první část výtěžku, ale z prodeje se budou generovat další peníze, které poputují také na nadace. Mám radost, že projekt bude nadále pokračovat a že Lilia se mu bude věnovat. Já s kapelou Vesna momentálně nahrávám desku ve studiu a musela jsem na chvíli dát přednost hudebním aktivitám," vysvětlila nám Patricie Fuxová, která mimochodem prozradila, že si s přítelem nově pořídili štěňátko a tak teď mají příjemné starosti.

Zákaz volného pohybu během karantény téměř nezaznamenala, protože většinu času strávila v nahrávacím studiu, kde připravovala s kapelou Vesna svoji novou desku, která by měla vyjít na podzim.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy