Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Bohuslav Sobotka přijímá uprchlíky z Turecka, Babiš ho kritizuje a říká: Je to riziko, v Německu žadatelé o azyl dělají zvěrstva

Sobotka a Babiš mají na uprchlíky odlišný názor.
Zdroj: profimedia.cz, twitter.com
Premiér ČR Bohuslav Sobotka se už těší na uprchlíky, které do Česka posílá Turecko. Zatím do naší kotliny přijde 80 Syřanů, v budoucnu jich ale podle dohody bude mnohem více. Ministr financí Andrej Babiš se ale uprchlíků bojí a žádné přijímat nechce.

Vládní koalice zažívá další rozkol. Andrej Babiš (61) začal velmi ostře kritizovat rozhodnutí, že Česko bude přijímat uprchlíky z Turecka. Turecký prezident Erdogan a německá kancléřka Angela Merkel ale počítají s tím, že Turecko bude do Evropy uprchlíky posílat. Bohuslav Sobotka s tímto rozhodnutím souhlasil, nyní na něj začal Babiš útočit.

„Když dnes vidíte, že vyspělejší země, s odlišnou tradicí přijímání migrantů, nejsou schopné integrovat přistěhovalce ze zemí Blízkého východu a Afriky, tak se nemůžete divit, že s přijímáním jakýchkoliv uprchlíků nesouhlasím. Upřímně nevěřím tomu, že se dokážou integrovat do naší společnosti. Je to obrovské riziko, když vidíte, co dělají za zvěrstva někteří lidé, kteří nedostali azyl v Německu. Takže Česká republika by v této situaci neměla přijímat žádné uprchlíky. Od začátku říkám, že uprchlíci by měli zůstat v hotspotech mimo Evropu v Turecku, na hranicích se Sýrií, aby se po skončení války mohli do Sýrie vrátit a nešli do Evropy,“ uvedl pro deník Právo Babiš.

Jenže Bohuslav Sobotka se už na uprchlíky těší. Není podle něj možné dohodu s Tureckem bojkotovat. Sobotka se dušuje, že k nám přijdou jen slušní a pracovití uprchlíci, že se sem nedostanou žádní vrazi napojení na teroristy.

„Všichni váleční uprchlíci budou důkladně bezpečnostně prověřeni. Říjnový termín je pouze orientační, podrobné bezpečnostní prověrky zaberou většinou více času,“ tvrdí Sobotka. Sobotku ostře kritizuje také prezident Zeman. Hodně je slyšet také jeho hradní mluvčí Ovčáček. Hrad je přesvědčen, že uprchlíci představují pro Česko velké riziko.

„Premiér Sobotka a jeho tým začínají metodou ‚jezinky‘ naplňovat bruselské kvóty na migranty. Pro začátek k nám doveze 80 Syřanů. Kdo takto činí, ponese plnou zodpovědnost za důsledky,“ napsal Ovčáček s tím, že premiér Sobotka a jeho lidé plánují do konce roku 2017 přijmout do Česka 2691 migrantů.

Související články

Další články