Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Bohuslav Sobotka odmítá návrat Jiřího Paroubka do ČSSD: Neměli bychom se vracet do minulosti

+ Další fotografie
Jiří Paroubek oznámil svůj návrat do politiky a do ČSSD a je z toho pěkné pozdvižení. Většina politiků a veřejnosti je z jeho rozhodnutí značně v rozpacích a spíše s ním nesouhlasí. Výjimkou není ani premiér Sobotka, který se k situaci vyjádřil v pořadu Otázky Václava Moravce.

„Neměli bychom se vracet do minulosti,“ vyjádřil se Sobotka. Vadí mu především to, že Jiří Paroubek odešel z ČSSD a založil si vlastní stranu, která kandidovala proti sociálním demokratům.

Sám Sobotka se nyní vzdal postu předsedy strany. „Byl to trvalý déšť špatných zpráv, který jsem vnímal,“ řekl Sobotka a dále upozornil na to, že neodchází z vlády ani ze strany.

Paroubkův návrat považuje za velmi komplikovaný právě proto, že v minulosti kandidoval proti sociální demokracii. S tím souhlasí i současný volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek.

„Pokud budu prostým členem, tak je nebudu ohrožovat v jejich mocenských ambicích, o které jim jde, nejde o věc, takže v tuto chvíli je mi jedno, co si myslí,“ odpověděl na názory politických kolegů Jiří Paroubek. Dále doplnil, že rozhodnutí je výhradně na členech místních organizací. Přihlášku podal v Cerhenicích na Kolínsku a měla by být schválena 26. června.

V debatě dále Sobotka odmítl tvrzení, že by kandidoval proti prezidentu Zemanovi v lednových prezidentských volbách příští rok. Takové ambice prý nemá.

Mohlo by vás zajímat

Další články