Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Bohuslav Sobotka končí v politice! Bude se věnovat rodině, ta první se mu rozpadla

+ Další 2 fotografie
Bývalý předseda ČSSD Bohuslav Sobotka (46) skládá poslanecký mandát a odchází z politiky. Bývalý premiér uvedl, že se chce věnovat rodině. První manželství s paní Olgou se mu ale rozpadlo.

„Na konci března definitivně skončím ve vysoké politice. Opustím Poslaneckou sněmovnu a od 1. dubna budu nadále už jen řadovým členem ČSSD. Není třeba v tom hledat nějaké složité symboly či vzkazy. Moje rozhodnutí je hluboce osobní,“ oznámil Bohuslav Sobotka.

Sobotkovi je vyčítáno, že patří k hrobařům ČSSD. Právě pod jeho vedením strana padala v preferencích a ztrácela voličskou základnu.

Sobotka do dějin české politiky vejde jako muž, který byl spojencem Angely Merkel, ale v domácím prostředí si neuměl poradit s šéfem ANO Andrej Babišem (63). Že Sobotkovi nebyl nakloněn ani prezident Miloš Zeman (73), je všeobecně známé.

Sobotka také uvedl, že nyní se chce věnovat rodině. Manželství s paní Olgou se mu rozpadlo. Sobotka to oznámil v červenci 2017. Zároveň uvedl, že má novou známost. Přejeme mu, aby na novém vztahu pracoval lépe, než v barvách ČSSD.

Související články

Další články