Premiér Bohuslav Sobotka a jeho žena Olga dnes ve společném prohlášení oznámili, že se rozcházejí.

Z oficiálního prohlášení je patrné, že je to nezvratný krok. Podle informací webu eXtra.cz spolu nežijí již delší čas a toto oznámení tak není zase tolik překvapivé.

Již delší čas se spekulovalo také o tom, zda Bohuslav Sobotka nemá jinou partnerku. Objevily se indicie, že sám by býti nemusel. Tak uvidíme, zda v příštích dnech se po jeho boku skutečně objeví někdo nový.

Jiné starosti má Sobotkův soupeř Andrej Babiš. Ten naopak chystá veselku s partnerkou Monikou. Uvidíme, zda rodinné poměry Bohuslava Sobotky nějak ovlivní klesající preference sociálních demokratů.

„Po vzájemné dohodě oznamujeme, že budeme v následujících týdnech hledat jiné uspořádání našeho rodinného života,“ uvedli manželé Sobotkovi ve společném prohlášení. Pár spolu strávil 14 let. Sobotkovi mají dva syny David se narodil v roce 2003, Martin v roce 2009.

„Důvodem je dlouhodobý tlak, jemuž je ve všech svých aspektech vystaven život politika a jeho nejbližších. Oba k sobě nadále chováme hluboký respekt a přátelství, jež nám umožňují naši situaci řešit se vzájemným pochopením. Rádi bychom předem odmítli všechny spekulace a zdůraznili, že naše rozhodnutí je racionálním výsledkem našich dlouhodobých diskusí a nejde o unáhlený krok, jenž by byl motivován nějakou konkrétní situací či osobou,“ doplnil později Sobotka pro Blesk.

Pozice premiéra manželské lásce zřejmě moc nepřeje. Své o tom ví také Mirek Topolánek a nebo Jiří Paroubek. Ti se ale rozvedli až po odchodu z funkce. „Premiérské prostředí je smrtelné pro vztahy. Už i v minulosti se ukázalo, že rozvodovost premiéru je větší, než v normální populaci. Hledejme za tím stres a že extrémní přetížení,“ uvedl pro eXtra.cz psycholog Jeroným Klimeš.

Bohuslav a Olga uzavřeli sňatek v dubnu 2003 na zámku Hluboká nad Vltavou. Tehdy byl Sobotka dobrou partií – zastával post ministra financí. Paní Olga žila v ústraní, do veřejného života se zapojovala minimálně.