Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Bohuši Matuši, máš aspoň na LÍZÁTKA pro svou Lucinku (16)? Zpěvák se topí v dluzích

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
NA DNĚ
O tom, že Bohuš Matuš (45), kterého nejvíc proslavil fakt, že má velmi blízko k šestnáctileté dívce Lucince, má potíže s dluhy, se v minulosti již psalo. Jenže se zdá, že ačkoli v posledních letech se znásobily jeho příjmy a je na roztrhání, dluhy nejspíš nestíhá platit. V Centrální evidenci exekucí je totiž na jeho jméno s příjmením a datem narození vedeno osm záznamů, přičemž jeden z posledních nechal ze 43 tisíc vyšplhat až na čtvrt milionu!

O tom, že Bohuš Matuš lítá v exekucích, jsme již před šesti lety informovali. Smutné je, že za celou tu dobu svoje dluhy nevyřešil, protože hned šest exekučních řízení bylo otevřeno již mezi lety 2009 až 2011 a doteď probíhají.

Nezájem

Před třemi lety pak přibyla další exekuce. Dle veřejně přístupného rejstříku Matuš původně dlužil za bůhvíco přes 40 tisíc korun. Avšak díky tomu, že léta neplatil, se nakonec vymáhaná částka kvůli různým úrokům a úrokům z úroků z prodlení vyšplhala až na 255 tisíc korun.

Předloni se začal exekutor zajímat o vymožení částky 1 300 Kč. I se všemi poplatky (náklady řízení a podobně) celkově půjde o sotva pár tisícovek, ale i tak běží exekuce jako nezaplacená dál.

U starších šesti se dá předpokládat, že také slušně narostly, protože byly vedeny ještě dle pravidel, které nebyly k dlužníkům shovívavé, a musejí tak vysolit mnohonásobky dlužných částek.

Proč se zadlužil

Bohuš Matuš (45) před lety tvrdil, že za jeho dluhy mohl bývalý manažer. Prý ho připravil o peníze, což je ale tvrzení, které se nedá nijak doložit. „Kvůli němu jsem musel prodat byt, abych mohl zaplatit finančáku,“ prohlašoval tehdy.

V současnosti nad ním podle našich informací bdí přísná manažerka, která mu z honorářů za zpívání (a že Matuš pěje skoro každý den!) má nechávat jen část, aby se exekuce co nejdřív umořily. Zdá se ale, že peníze, které umělec vydělává, na zaplacení starých dluhů ani zdaleka nestačí, protože kdyby ano, po splacení záznamy z Centrální evidence exekucí okamžitě zmizí.

Snad tedy jeho Lucinka nijak nestrádá…

Aktualizace: 8. června nám Matuš poslal úryvky z dokumentu, podle nějž soudní exekutor největší umělcovu exekuci zastavuje. V centrální evidenci exekucí sice nadále zůstává (po zaplacení dluhu by měla exekuce z databáze zmizet do tří dnů), ale o zastavení může požádat i věřitelka, pokud se s ní Bohuš domluvil. „Vlastně díky vám jsem to začal řešit. Díky!“ napsal nám Matuš.

Související články

Další články