Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Nejnovější kauzy

Bohuš Matuš a Lucinka těsně před porodem: Radši jsem do mrazáku nacpal 10 kilo masa

Zdroj:
+ Další 3 fotografie
KRIZE
Drtivá většina českých umělců je podruhé tento rok v maléru a u zpěváka Bohuše Matuše (47) to není jinak. Nevydělává, vláda v rámci opatření proti šíření koronaviru zavřela divadla a zakázala koncerty. Kdo zachrání Lucinku a holčičku, která se páru již brzy narodí?

Bohuš Matuš je bez práce, ale brání vládu

„To, že se uzavřou divadla a zakážou koncerty, jsem věděl od některých lidí už delší dobu. Takže jsem s tím počítal a dokud to šlo, jel jsem jak šílenec dva kšefty denně, abych něco našetřil a umělecký lockdown přežil. Brzy se nám s Lucinkou narodí holčička, jsem za obě zodpovědný. K tomu pomáhám mamince a bráškovi, vlastně ale všem, co potřebují,“ řekl eXtra.cz Bohuš Matuš.

„Zatím je všechno v pohodě, žiju z finančních zásob, ale když to bude do června, tak to bude složité. Na pódia nás podle mě pustí až v červnu, aspoň takové mám informace. Ale je to po celém světě, ani naše vláda s tím nemůže nic dělat. Není jim důvod nadávat, když za tohle nemohou. Jsem z těch, kteří opatření chápou, berou je a věřím, že zase bude líp,“ doufá zpěvák.

Mecenáši ho nenechají padnout

I kdyby mu peníze došly, hroutit se nebude.

„Jak jsem říkal, ušetřeno něco mám, ale navíc mám okolo sebe hrozně hodné lidi, kteří mi vždycky pomohou, kdyby byl průšvih. Mám mecenáše. Jsou to fanoušci, kteří mě mají rádi a nenechali by mě nikdy padnout,“ věří.

A kdyby bylo ještě hůř, přemýšlí i nad tím, jak svou rodinu zaopatřit jinak.

Kominík bude klidně uklízet

„Kdyby situace už byla neúnosná, klidně bych šel dělat rukama. Jsem vyučený kominíkem, a i když už je to dávno, co jsem to dělal naposledy, určitě bych to zvládl. Nebál bych se ale i jiné manuální práce. Klidně bych šel i někam uklízet. Práce jako práce,“ krčí rameny.

„Před březnovým lockdownem jsem měl na účtu velmi slušné peníze. Byl jsem žádaný a vydělával jsem výborně. Kdyby to šlo pár let dál, mohl jsem si koupit i dům, ale zkrátka se to zaseklo. Když nám znovu umožnili zpívat, výdělky byly sotva poloviční. Lidé se báli chodit na koncerty. Ale jak říkám: nebrblám, všechno chápu. Důležité je jen tuhle situaci přežít. Pro spoustu lidí je to neštěstí,“ zdůrazňuje.

„Teď jsme si s Lucinkou nakoupili na mrazák deset kilogramů hovězího, které milujeme na všechny způsoby, a budeme čekat, než se to přežene. Lucinka je už v osmém měsíci, všechny výsledky jsou v pořádku, už se nemůžu dočkat, až se konečně stanu tátou,“ dodal Matuš, který se má stát otcem už za pár týdnů.

Související články

Další články