Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Bohumínská tragédie: Maminka přežila své dcery i vnoučka, nemohla jim říct ani poslední sbohem

Bohumínská tragédie: Maminka přežila své dcery i vnoučka, nemohla jim říct ani poslední sbohem
Zdroj:
+ Dalších 13 fotografií
Požár v Bohumíně
Říká se, že žádný rodič by neměl přežít své děti, Žaneta V. (49) ale přišla během bohumínského požáru hned o dvě dcery, Lenku V. (†30) a Nicolu G. (†17). Při žhářském útoku navíc zemřel i její vnuk Dominik (†9). Žaneta tak během pár chvilek přišla o nejdůležitější osoby jejího života, kterým ani nemohla dát poslední sbohem. Sama totiž leží na v nemocnici s popáleninami.

Pondělní pohřeb tří obětí bohumínského žháře Zdeňka K. byl krátký, ale o to intenzivnější. Pohřební síní se při písničce Hallelujah rozléhal i nářek pozůstalých, kteří se přišli rozloučit s Lenkou V., Nicolou G. a malým Dominikem. Šanci říct poslední sbohem ale neměla jejich matka, resp. babička Žaneta V.

Ta totiž stále leží na jednotce intenzivní péče. Během požáru utrpěla řadu těžkých popálenin, kvůli kterým je pořád ve vážném stavu a nemůže opustit nemocnici, a to ani kvůli tomu, aby se mohla rozloučit se svými milovanými. Proslov tak pronesla teta Lenky i Nicoly a prateta Dominika.

Nicola se připravovala na mateřské povinnosti

„Lenka měla pro svou milou a nekonfliktní povahu spoustu přátel. Bude nám chybět její úsměv a milé slovo,“ zavzpomínala nad třemi bílými rakvemi zdrcená teta na Lenku. Ta měla krátce před svatbou, ani ona, ani její nastávající se ale šťastné události nedožili.

Teta obětí na pohřbu připomněla i to, že Nicola G. byla v sedmém měsíci těhotenství. "Na své mateřské povinnosti se svědomitě připravovala, učila se vařit a na dcerku Isabelku se těšila," řekla příbuzná Nicoly a všechny přítomné zamrazilo.

Obzvlášť smutný pohled pak byl na malou prostřední rakev. V té leželo tělo teprve devítiletého Dominika. "Byl to milý, bezprostřední kluk, těšil se v září do školy na své kamarády, měl jít do třetí třídy," vzpomínala prateta se slzami v očích.

Zavraždil svou rodinu

Vražedný požár, ke kterému došlo na začátku srpna v jednom z bohumínských paneláků, má na svědomí Zdeněk K. Ten úmyslně podpálil benzínem byt, ve kterém zrovna slavila jeho rodina. Úmyslně tak popravil svou ženu, vnuka a syna s jeho přítelkyní. Oheň se navíc rozšířil i do okolních bytů a o život nakonec přišlo 11 lidí. Žháři za to hrozí doživotní trest.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy