Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Bohouš Josef (60) málem zemřel, zachránili ho kolegové: Rozsáhlý infarkt a čtyři bypassy

Bohouš Josef málem přišel o život: Infarkt myokardu a čtyři bypassy
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
rozhovor

Před dvěma lety se zpěvákovi Bohouši Josefovi (60), který je dobře známý všem milovníkům muzikálů, navždy změnil život. Před začátkem představení Tři mušketýři ho postihl rozsáhlý infarkt myokardu. Muzikant musel být neprodleně odvezen do nemocnice, kde následovala okamžitá operace. Zákrok, který mu zachránil život, trval dlouhých sedm hodin. V rozhovoru pro pořad České televize 13. komnata promluvil o záchraně života i o tom, jak funguje se čtyřmi bypassy.

Kašlal na doktory

Nespoutaný rockerský život se málem stal známému českému hudebníkovi Bohouši Josefovi osudným. Nedbal na varování lékařů a roku 2007 si vyslechl zdrcující zprávu - byla mu diagnostikována těžká cukrovka. Po pěti letech zdravotních komplikací mu lékaři museli zavést do zúžené cévy trubičku na rozšíření neboli stent, ani to ho ale nedonutilo ke zdravější životosprávě.

Vše se změnilo až roku 2020. „Na počátku roku jsem přišel do divadla na zvukovou zkoušku a cítil velký tlak na hrudi. Nemohl jsem se nadechnout,“ svěřil se ve své 13. komnatě Josef.

Naštěstí zasáhli duchapřítomní kolegové z divadla, kteří zakladateli skupiny Burma Jones zakázali odjet domů a odvezli ho do nemocnice. Tam byl neprodleně převezen na JIP a začal kolotoč vyšetření. „Při tom telefonátu jsem se rozklepal,“ přiznává režisér Zdeněk Zelenka (67).

Bohouš Josef málem zemřel

„Řekli mi, že má Bohouš rozsáhlý infarkt myokardu. A mně na to jen pár dní předtím zemřel kamarád kameraman,“ dodal Zelenka.

Jeho slova potvrdil i prof. Jan Pirk (74). „Padesát procent pacientů umírá na cévní příhody,“ uvedl známý kardiochirurg, který v pražském IKEMu zpěvákovi během sedmihodinového zákroku voperoval čtyři bypassy

Teprve po svém probuzení z narkózy si Bohouš Josef uvědomil, že ho srdeční kolaps málem stál život. Konečně dal na rady lékařů a své návyky radikálně změnil. „Nachodím denně i deset kilometrů, upravili jsme s manželkou jídelníček a sekl jsem s kouřením,“ prozradil hudebník, který se nyní snaží užívat si pobyt na tomto světě zcela jiným způsobem, než jak byl dříve zvyklý.

Životní změna

„Uvědomil jsem si cenu zdraví a těším se zpátky na jeviště,“ přiznal Bohouš Josef. Pravidelnou chůzi zúročil i během covidové doby, kdy pracoval ve skladu svého kamaráda.

Muzikálový zpěvák a bývalý rocker se odstěhoval za svou manželkou Alenou z Prahy do Brna. Ruch hlavního města vyměnil za klidnou čtvrť Stará Líšeň, kde žije se svou ženou v pohodlí rodinného domu. Do Prahy se vrací už pouze pracovně. Momentálně společně s režisérem Zelenkou spolupracuje na pokračování Nesmrtelné tety na jevišti a komorním muzikálu Fantom v kuchyni.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy