Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Bohemia Energy obalamutila i Martu Kubišovou (78): Jsem bezradná, nevím, co bude dál

Marta Kubišová v září 2021.
Zdroj: Profimedia
KRACH

Prodejce energií Bohemia Energy, který ve středu oznámil konec své činnosti, nechvalně proslul svými neseriózními praktikami vůči klientům, za což si vysloužil řadu pokut úřadů i nálepku „energetických šmejdů“. Bohužel do svých spárů dostali i národní modlu, zpěvačku Martu Kubišovou (78).

Bohemia Energy: Nekalé praktiky

„Náhončí“ firmy používali různé agresivní a nekalé obchodní praktiky, a když se pak napálení dozvěděli, co podepsali, a chtěli převod dodavatele energií zrušit, operátoři jim často sprostě lhali, že to nejde, za což pak Energetický regulační úřad dával poměrně vysoké pokuty. Objevovaly se údajně i výhrůžky, že pokud zákazníci odstoupí od smlouvy o dodávkách, seberou jim elektroměr a budou dlouho bez elektřiny.

Dotyčné nechvalně proslulé společnosti se podařilo obalamutit řadu bezradných seniorů. Jedním z nich byla i populární interpretka hitu Modlitba pro Martu.

Marta Kubišová: Byla jsem neopatrná

Jsem bohužel neopatrná a nechala jsem se přemluvit, abych k nim přešla. Bloudil nám tu po domě nějaký mladý muž a nakonec se mu povedlo to, že jsem k nim přešla. Říkala jsem mu, že jsem pomalá a nechci nic vyřizovat, ale přesvědčil mě, že vyřídí vše za mě,“ řekla eXtra.cz Marta Kubišová.

„Byla jsem u nich docela dlouho. Ale před dvěma měsíci se stala zajímavá věc. Volala mi nějaká operátorka a ať si k ruce vezmu své vyúčtování elektřiny. Nakonec jsem nějaké našla a říkala jí údaje z něj a tím se ukázalo, že je také z Bohemia Energy. Nabírali tam bůhvíkoho a ani nevěděli, komu volají,“ kroutí hlavou národem milovaná zpěvačka.

Bezradnost stáří

Umělkyně si nyní do půl roku bude muset zařídit nového dodavatele energií.

„Vůbec nevím, co dál. Je to pro mě nepříjemné. Jako seniorka mám pocit, že nedokážu zmoct sama nic z vlastní vůle. Počítač opravdu není můj přítel,“ vysvětluje závěrem pro eXtra.cz už hůře se pohybující Marta Kubišová, které se ale naštěstí nakonec ozvali přátelé sousedé s tím, že jí se vším pomohou.

Související články

Další články