Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Bohém Jan Saudek: Některé mé děti prohlašují, že s nimi nemám nic společného

Křest nové charitativního kalendáře Fúze 2022, který nafotil Jan Saudek společně s manželkou Pavlínou.
Zdroj: extra/Tereza Abazid
+ Další 4 fotografie
rozhovor

Manželé Pavlína (41) a Jan Saudkovi představili v budově České pošty v Praze 1 společně se spisovatelkou Barbarou Nesvadbovou (46) nový charitativní kalendář s názvem Fúze 2022. Před objektiv významného fotografa se postavily známé osobnosti jako například herečka Jitka Čvančarová, Kaira Hrachovcová, bývalá první dáma Dagmar Havlová, ale i významné osobnosti z oblasti medicíny a sportu. Výtěžek z kalendáře půjde na pomoc dětem, které se nenarodily pod šťastnou hvězdou. Během slavnostního večera redakce eXtra.cz vyzpovídala legendárního bohéma Jana Saudka (86). Cítí se na další dítě a jaký je vlastně otec?

Před rokem jste řekl, že s focením končíte. A dnes jsme tady na odhalení charitativního kalendáře, který jste nafotil. Změnil jste názor, nebo jde o výjimku?

O nafocení kalendáře jsem byl požádán. Kalendář jsem nafotil zadarmo, ale vůbec toho nelituji. Z mládí si pamatuji, že fotky, které jsem dělal zadarmo, jen pro radost, se dobře prodávají. A přál bych si, aby se dobře prodal i tento kalendář, i když z toho nemám vůbec nic, až na pocit uspokojení a určitého štěstí, že jsem fotil lidi, kteří nejsou elitou národa, ale kteří se proslavili víc než já.

Charitativní kalendář Fúze 2022

Výtěžek z kalendáře pomůže dětem s handicapem.Nejčastěji dětem s dětskou mozkovou obrnou, po těžkých onemocněních a úrazech,po nichž se potýkají se zdravotními následky, i dětem, které potřebují novékompenzační pomůcky.

Kalendář bude k zakoupení v polovině listopadu navybraných pobočkách České pošty či v síti knihkupectví Luxor. Přes InstagramNadačního fondu Be Charity nebo na info@becharity.cz si je možné objednat posláníkalendáře i s osobním věnováním fotografa Jana Saudka, nebo spoluautorky vizuální stránky kalendáře a výstavy Pavlíny Saudkové.

S kým se vám fotilo nejlépe?

Určitě se sportovci, s nimi se bezvýhradně pracovalo nejlépe. Například Roman Šebrle je opravdu krásný kluk.

Jak jste k focení přistupoval?

Nechtěl jsem žádné nesmysly. Je to přehlídka naší společnosti. Nejsou to žádní přeslavní lidé nebo pornomodelky, ale je to takový průřez společností. Nebudu se vytahovat, ale myslím, že se to povedlo.

Proč jste do projektu šel?

Protože mám špatné svědomí. Mám několik dětí a všechny jsou v pořádku a tenhle kalendář se dělal pro ty, které v pořádku nejsou. Moje současná žena pro tyto děti dělá víc než já, snažím se tedy přispět, jak mohu. Mým přáním je, aby se ten kalendář prodal a aby se těm nešťastným dětem pomohlo.

Když už mluvíme o dětech... letos jste přiznal, že máte dalšího potomka.

Mám a nelituji toho, jen jsem se bál, aby byl kluk v pořádku. Já mu držím palce, ale že bych jezdil s kočárkem nebo vyprávěl pohádky, to ne.

Nejste takový taťka?

Nejsem. V předešlých manželstvích jsem se strašlivě zklamal. Některé mé děti dokonce prohlašují, že to je jenom shoda jmen a že s nimi nemám nic společného. Tvrdí to dva kluci, kterým je teď kolem šedesáti. Já jsem je miloval a oni mě zradili, ale nepřeju jim nic zlého. Mám dojem, že pro každé dítě je otec, i když ho třeba vidí jen pět minut denně, pořád důležitý. Já jsem otce miloval bezvýhradně.

Plánujete ještě další miminko?

Moje milovaná žena by chtěla, ale já už do toho nejdu. To už by bylo pokoušení a mohlo by se stát, že by to dítě nebylo v pořádku. Vím, že bych se měl starat i o nemocné dítě nebo postižené, ale mě by to zlomilo.

Na svůj věk však vypadáte stále velmi dobře.

Jsem zdráv fyzicky. Jsem hluboce přesvědčen, že život je krásný. Nesmím se ovšem dívat do legitimace, tam jsou špatné zprávy. To, že se trápím nějakými sny nebo že jsem přišel o desítky milionů korun, o baráky, iluze a negativy, to všechno je k smíchu. Jsem stále na živu…

Související články

Další články