Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Bohatou a krásnou Julii zabila barva na vlasy. Alergická reakce ji poslala do kómatu a pak nastal konec

Zdroj: Profimedia.cz
Devětatřicetiletá Britka Julie McCabe byla poměrně úspěšnou realitní makléřkou a hlavně ženou, která měla celý život před sebou. V roce 2011 se ale všechno změnilo. Dala si na hlavu barvu na vlasy, upadla do kómatu a o rok později zemřela. Za její smrt ale mohou zřejmě i lékaři.

Matka dvou dětí si od roku 2005 začala stěžovat lékařům na to, že ji svědí kůže a pálí oči. Již dříve trpěla astmatem a sennou rýmou. Vše nasvědčovalo tomu, že je alergická na určité druhy barviv. V roce 2011 si zakoupila barvu na vlasy od L'Oréalu, zašla do koupelny, dala si zábal a nastalo peklo. Upadla do dlouhého kómatu a po roce zemřela na srdeční selhání v důsledku poškození mozku.

Za smrt Julie McCabe je zřejmě někdo odpovědný.

Jejím praktickým lékařům je vyčítáno, že ačkoliv je žena navštívila několikrát a minimálně dvacetkrát je upozorňovala, že má zřejmě alergickou reakci, v její lékařské kartě o tom není ani zmínka. Nikdo ji neposlal za alergologem nebo dermatologem.

Vždy jí jen předepsali mastičku. Soudní znalec, který tělo paní Julie ohledával, to považuje za skandální. Je neuvěřitelné, že nikoho nenapadlo ženu poslat za odborníky

Manžel Russell se ze smrti své milované stále nedokázal vzpamatovat. Pořád si pamatuje, jak svou manželku našel v koupelně. "Říkala mi, že nemůže dýchat, že má pocit, že umře," uvedl pro britské novináře. V listopadu 2012 jeho žena svůj boj definitivně prohrála. Případ je stále vyšetřován a je naděje, že lékaři budou za své pochybení potrestáni.

Související články

Další články