Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Bohaté celebrity, které nepodojily stát: Kdo si nevzal z covid dávek ani halíř

Covid dotace: Které bohaté celebrity si neřekly?
Zdroj: Showpix
+ Dalších 6 fotografií
PŘEHLED

V posledních dnech vycházejí najevo jména různých známých osobností, které v době covidu, ač neměly hluboko do kapsy, pobíraly od státu dotace, jež jim měly nahradit ušlý zisk. Jsou tu ale i takové hvězdy, které na covidové situaci také tratily, ale stát přesto o nic nepožádaly. Kteří umělci to jsou?

Jaromír Nohavica

Písničkáře Jarka Nohavicu je možné kritizovat za mnoho věcí, třeba za to, že legitimizoval polototalitního ruského prezidenta, ale když přišlo období, kdy vinou covidu nemohl vystupovat a tratil statisíce, ne-li miliony, nerozhodl se republiku žádat o pomoc a nebral žádné náhrady určené pro umělce.

Ani není divu. I když folk dnes rozhodně není většinový žánr, Jarek Nohavica patří k nejlépe vydělávajícím umělcům u nás. Ne že bychom mu to přáli, ale z našetřených peněz by nejspíš přežil i dalších několik desetiletí uzavřené kultury.

Leoš Mareš

Ani moderátor Leoš Mareš se nezařadil do fronty na státní podporu. I když je zaměstnaný v rádiu, přišel o obrovské částky za moderování soukromých akcí nebo diskoték. Při jeho milionových příjmech z Instagramu se ignoraci podpory od státu ani není co divit.

Michal Horáček

Ani jeden z nejbohatších umělců vůbec, textař a interpret Michal Horáček, se o státní dotaci neprosil. Nelze se tomu divit, prodejem sázkové kanceláře vydělal tolik peněz, že by s nimi přežil několik tisíciletí.

Před šesti lety při kandidatuře na prezidenta zveřejnil, že na účtech měl tehdy přes 450 milionů korun.

Jiřina Bohdalová

Herečka Jiřina Bohdalová je umělkyně, která je výborná a ví, že taková je, takže jí nabídnout nějaký urážlivý honorář nikdo nemůže. Za posledních třicet let si přišla na těžko představitelný balík peněz. Hrubým odhadem to bude spíš v řádu desítek milionů než méně.

Když došlo na lámání chleba a zavřeli jí domovské Divadlo Na Jezerce, neběžela hned na úřady vymáhat náhrady. Od začátku naopak vyzývala, aby lidé na vládní kabinet jen nenadávali a nechali se očkovat.

Lucie Vondráčková

Zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková získala při finančním vyrovnání po rozvodu s exmanželem Tomášem Plekancem tak významné peníze, že i jí bylo asi hloupé, aby v době nemožnosti koncertovat chodila s prosíkem za státem. A mimochodem o podporu nežádal ani její přítel Petr Vojnar. Přitom jako moderátor mohl ztratit slušné příležitosti.

Ben Cristovao

I když v SuperStar byl Ben Cristovao jedním z nejslabších zpěváků, prokázal se jako výborný stratég a obchodník, vsadil na svou image, která zaujala, takže dnes patří k nejúspěšnějším a nejlépe vydělávajícím umělcům u nás. O peníze nemá nouzi, takže mu také nepřipadalo nutné "podojit stát" v době nouze.

Libor Bouček

Během let se moderátorská hvězda Libor Bouček etabloval na velmi vyhledávaného kulturního i sportovního moderátora, a když zrovna nebývají žádné covid krize, vydělává vysoké statisíce měsíčně. Covidové zákazy mu udělaly velkou čáru přes rozpočet, ale žádný záznam o dotaci na jeho jméno jsme nenašli.

Další charaktery

Mezi ne úplně nejbohatší, ale rozhodně obdivované a úspěšné umělce, kteří se také nepřidali na listinu „pobíračů“ peněz od chudnoucího státu, patří třeba herec Ondřej Vetchý nebo miláček národa moderátor Marek Eben. Byla by jim asi hanba si republice říkat o pomoc, když na tom zdaleka ani jeden nejsou tak špatně.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy