Fotbal je především byznys.

Nejinak je tomu i u nás, a tak si i naši fotbalisté mohou přijít na hodně slušné peníze, které je při rozumném hospodaření mohou zajistit možná až do konce života.

Na kolik si ale mohou přijít ti nejlepší z nejlepších?

Odpověď před nedávnou dobou přinesl portál zvoleje.cz, který podle všeho úplně od boku nestřílel!

Tak například takový sparťanský David Lafata by si měl přijít na něco kolem 300 000 Kč. Zároveň si však může přijít i na výrazně vyšší částku odvíjecí se od jeho gólové produktivity. Pak se není čemu divit, že je stále nejlepším střelcem v české lize.

Stejný zdroj uvádí, že mezi nejlépe placené ligové hráče patří naopak věčně zraněný šikula Václav Pilař. Plzeňský záložník, který má bohaté zkušenosti i s fotbalem v Bundeslize, je jedním z nejlépe placených hráčů ligy. I kvůli tomu bere údajně něco přes 400 000 korun a předčí tak i Lafatu!

Nejlépe placené hráče ligy krom Sparty a Plzně může pohostit taky zámožná Slavie, která si hýčká například kapitána Milana Škodu, ale i další nové akvizice.

Fotbalisté v Čechách tvrdý chleba rozhodně nemají, bylo by ale hezké, kdyby se za svoje desetitisícové kontrakty přetrhli každou minutu na trávníku, stejně jako dřeme všichni my ostatní ve svých zaměstnáních!