Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Blýská se na lepší časy? Běžkyně z chatrče (16) učinila po bolestivém potratu rázný krok!

Zdroj: Se souhlasem Centrum voľného času CVrČek, koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
Osudové ženy

Život Annymárie Horváthové z romské osady na Slovensku připomíná spíše španělskou telenovelu než skutečný život šestnáctileté dívky. Nadějná atletka, která se z chudých poměrů začínala pomalu dostávat až na vrchol, aby následně otěhotněla a posléze i potratila. Nyní se rozhodla pro radikální krok, a to ten, že chce znovu začít tvrdě trénovat, jak informoval slovenský web Pluska. 

Nadějná atletka Annamárie Horváthová měla našlápnuto na skvělou dráhu běžkyně. V roce 2018 vyhrála závody pouze v balerínkách a od té doby se jí náramně dařilo. V červnu 2021 se dokonce stala dorosteneckou šampionkou Slovenska v běhu na 1500 metrů na mistrovství republiky v Košicích.

Jenže chudé podmínky romské osady, kde vyrůstala a žije doposud, si nakonec vybraly svou daň. V pouhých šestnácti letech otěhotněla s nyní již bývalým osmnáctiletým přítelem Sebastianem. Původně dítě nepřicházelo v úvahu, ale nakonec se dívka rozhodla, že si ho nechá a na mateřskou dovolenou půjde její matka Izabela (38). Dítě se mělo narodit v březnu, jenže Annamárie na konci září potratila. Mámě Izabele nejprve nebylo do řeči, později však přiznala, že dcera opravdu potratila,” informovaly slovenské weby.

Nová naděje?

Podle slovenského webu Pluska se dívka po potratu rozhodla, že opět začne trénovat, aby se stala jedničkou v atletice. Musela však nejdříve za svým trenérem, aby se ho zeptala, zda ji bude opět trénovat. „Souhlasil jsem, ale... Nejdříve asi měsíc se ještě bude dávat do pořádku. Potom musí dokázat, že má opravdový zájem budovat svou kariéru. Zatím jsme se dohodli, že každý den přijde na 5 až 10 minut, poví mi, jak se má a co během dne dělala. Po měsíci, pokud vše dodrží, můžeme začít naplno trénovat,” prozradil trenér Norbert Pecze z Atletického legionářského klubu v Moldave nad Bodvou uvedenému webu.

Související články

Další články