Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Blokovat a bránit: Srážka policejních vozů zablokovala silnici v Praze. Nejméně 10 zraněných policistů

Srážka policejních vozů zablokovala silnici v Praze.
I mistr tesař se někdy utne. Policisté očividně nezvládli řízení a výsledkem byla zablokovaná křižovatka v Praze. Je celkem 11 zraněných, z čehož je 10 policistů. Jedná se o lehká zranění a pár odřenin.

Ke srážce došlo kolem jedenácté hodiny na křižovatce ulic Zálesí a Štúrova. Nabourala do sebe tři policejní auta a dvě osobní. Jedno z policejních aut slouží primárně k převozu zadržených lidí při demonstracích nebo větších sportovních akcích. V druhé policejní dodávce jezdí speciální pořádková jednotka, tzv. těžkooděnci.

Kdo nehodu zavinil a co se v podstatě stalo, zjišťují dopravní policisté. Podle některých informací jeli policisté na realizaci bezpečnostního opatření kvůli fotbalovému zápasu AC Sparta Praha a Crvena zvezda Bělehrad, které se dnes hraje na Letné.

„Podle prvotních informací bylo při střetu zraněno 11 osob, z toho 10 policistů. Okolnosti dopravní nehody i míra zavinění jsou předmětem dalšího vyšetřování. Dopravní policisté si na místo události přizvali znalce, který pracuje hned s několika verzemi. Jednou z nich je i možná technická závada na služebním vozidle policie,” uvedl mluvčí policie Jan Daněk pro portál Novinky.cz

„U nehody jsme měli tři sanitky. Záchranáři následně do několika pražských nemocnice odvezli devět zraněných, z toho osm policistů. Převážně by mělo jít o lehká zranění, jako jsou pohmožděniny a odřeniny,“ řekl mluvčí záchranářů Ondřej Franěk.

„Zmíněná dopravní nehoda je tak v tomto kontextu nepříjemnou událostí, nicméně v konečném důsledku nebude mít na samotné bezpečnostní opatření žádný vliv,” zakončil Daněk.

O všem informoval také Týdeník Policie.

Související články

Další články