Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Blogy anorektiček mohou zabíjet: Sedmnáctiletá Grainne kvůli nim vážila 35 kilo!

Zdroj: archiv
+ Další 3 fotografie

Takzvané pro ana blogy jsou mezi mladými dívkami bohužel stále ještě v kurzu. Jedná se o bloggerky, které obdivují vychrtlost a samy se pyšní tím, že patří mezi anorektičky.

Sedmnáctiletá Grainne Binns z Irska tyhle blogy milovala. Rozhodla se, že i ona se začne dělit s internetovou veřejností o informace ohledně svého hubnutí. Denně dávala na blog svoje vyfotografované kosti a byla pyšná na každou pozitivní reakci od dalších anorektiček

Celý smutný příběh začíná v jejích patnácti letech. Grainne si koupila šaty, které jí byly malé. Jak by taky ne, do velikosti 34 se vejde jen málo dívek. Grainne propadla depresi a začala hubnout. Dieta se jí však vymkla z rukou a z touhy po štíhlosti se stala posedlost. "Kila šla dolů. Bylo to jako droga, nechtěla jsem přestat," říká o začátcích své nemoci Grainne.

A stejně jako ostatním anorektičkám i Grainne se s každým shozeným kilem zdálo, že je tlustší a tlustší. Její "tloušťka" ji dostala až na jednotku intenzívní péče, kde ji lékaři jen tak tak zachránili před tunelem se světlem na jeho konci. V nemocnici pak na kapačkách strávila skoro 3 měsíce.

Dnes tvrdí, že už je tahle noční můra za ní. Blog vymazala a začala psát nový. Tentokrát o zdravém životním stylu.

"Radím dívkám, jak správně a zdravě jíst a cvičit," říká hrdá Grainne, která ale moc dobře ví, že porucha příjmu potravy je věc, která se často vrací, a že si na slečnu anorexii bude muset dávat pozor už celý zbytek života.

Související články

Další články