Používání sociálních sítí má svá specifika, na která jsme si už všichni zvykli, a tak se ani nepozastavujeme nad tím, že se naším novým sportem stal sběr lajků, vytváření přátelství s lidmi, kterým na ulici nejsme schopni ani odpovědět na pozdrav, či psaní úplně zbytečných statusů.

Jak to ale dopadne, když se podle filozofie Facebooku začneme chovat i v běžném životě? Právě to se rozhodla zjistit americká blogerka Jena Kingsley. A její sociální experiment potvrdil to, co všichni už asi moc dobře víme, ale bojíme si to přiznat: Chováme se jako úplní magoři!

Američanka chodí po ulicích New Yorku a oslovuje neznámé lidi s nabídkou přátelství nebo je upozorňuje na to, že je sleduje. Na nádraží všechny informuje, že byla právě odbavena, a když někdo z kolemjdoucích náhodou pronese komentář, nezapomene zdvořile vyjádřit své To se mi líbí.

Lidé, přihlížející jejímu počínání, samozřejmě nic nechápou a myslí si, že se Kingsley právě vrátila z psychiatrické léčebny. Pravda je bohužel taková – přesně tak se někdy chováme i my všichni!