Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Blízký přítel o posledním vystoupení Františka Nedvěda (†73): Hrál i přes veliké bolesti!

Poslední vystoupení Františka Nedvěda: Hrál i přes veliké bolesti!
Zdroj: Profimedia
Poslední okamžiky

Hudební svět zasáhla v neděli večer smutná zpráva. Zemřel talentovaný a oblíbený písničkář František Nedvěd (†73), který prohrál boj s rakovinou plic. Jedním z těch, kdo s ním naposledy hrál na jevišti, byl podle deníku Blesk hudebník a blízký přítel Petr Kocman (45).

Náhlý odchod písničkáře Františka Nedvěda zasáhl celé Česko. Ještě minulý týden stál na jevišti a hrál pro své publikum v Olomouci, jenže poté ho musel syn Vojta odvézt do nemocnice. Vrátila se mu rakovina plic, jíž v neděli večer podlehl.

Zpěvák a hráč na kytaru Petr Kocman byl jedním z posledních lidí, kteří s Nedvědem hráli. „Odchod každého člověka je bolestný, a obzvlášť člověka, kterého máte extra rád, kterého téměř denně potkáváte na cestách, na koncertech, na pódiích... My jsme to zrovna nedávno s Fandou počítali, že to příští rok bude 15 let, co spolu koncertujeme, hrajeme, tak jsme se ještě nad tím podivovali, jak je možný, že ten čas tak strašně letí. Takže bychom příští rok měli takové polokulaté výročí, a najednou je vše jinak," říkal Kocman v pořadu Dobré ráno na ČT1.

Nikdy na sobě nedal nic znát

Kocman dále uvedl, že je pro něj celá situace zvláštní, vzhledem k tomu, že spolu ještě před týdnem hráli v Olomouci. „Najednou uplyne týden a všechno je jinak, čili jsou určité věci, se kterými se člověk nedokáže vyrovnat,” povzdechl si.

Nedvěd pro něj byl jedním z největších bojovníků, které znal. „Nikdy na sobě nedával znát žádnou nemoc, bolest, a navíc byl jedním z muzikantů, který když mohl na jeviště dojít, což v minulosti někdy dost dobře nešlo, protože měl opravdu veliké bolesti, tak prostě na to jeviště šel. I přes velké bolesti neváhal jet i 500 kilometrů a vystoupil, nikdy by koncert jen tak nezrušil,” popsal Petr Kocman Nedvědovy poslední okamžiky hraní před publikem.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy